ارتقای خدمات آبفا در شهرستان های نائین و خور و بیابانک

نماینده مردم نائین و خوربیابانک در مجلس شورای اسلامی در دیدار با مدیرعامل آبفای اصفهان خواستار تامین پایدار آب شرب در شهرها و روستاهای شهرستان های نائین و خور و بیابانک شد. الهام آزاد با بیان این که در دهه اخیر شاهد  افزایش سطح خدمات آبفا در دل کویر بوده ایم  تصریح کرد: در دهه […]

نماینده مردم نائین و خوربیابانک در مجلس شورای اسلامی در دیدار با مدیرعامل آبفای اصفهان خواستار تامین پایدار آب شرب در شهرها و روستاهای شهرستان های نائین و خور و بیابانک شد.

الهام آزاد با بیان این که در دهه اخیر شاهد  افزایش سطح خدمات آبفا در دل کویر بوده ایم  تصریح کرد: در دهه اخیر به رغم وقوع خشکسالی های مستمر، آب شرب ساکنان کویر تامین شده است اما مردم این    شهرستان ها خواستار دسترسی به آب شرب پایدار در شهرها و روستاهای نائین و خور و بیابانک هستند.

وی با اشاره به تامین آب شرب شهرک صنعتی نائین گفت:  فعالیت شهرک صنعتی نائین موجب اشتغال زایی مطلوبی در منطقه شده و اگر تدابیری جهت تامین آب شرب برخی از واحدهای صنعتی در این شهرک شود، تاثیر به سزایی در  افزایش رضایت مندی فعالان صنعتی دارد.

آزاد در خصوص تامین آب شرب روستاها در نایین و خور و بیابانک اظهار داشت:  برخی از روستاها درخور و بیابانک دارای  زیرساخت های لازم برای آبرسانی پایدار نیستند و لازم است که شرکت آب و فاضلاب استان تدابیر لازم را در این زمینه اتخاذ کند.

نماینده مردم نائین و خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی از اجرای شبکه فاضلاب در بافران نایین تشکر کرد گفت: یکی از مطالبات مردم خور نیز برخورداری از شبکه فاضلاب است که انتظار می رود این طرح در آینده نزدیک عملیاتی شود.

در ادامه مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: در چند سال اخیر شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان به رغم تنگناهای مالی و محدودیت منابع آبی، آب شرب و بهداشت پایدار در شهرها و روستاها را تامین کرده است.

هاشم امینی گفت: امسال با وجود تنش آبی دراستان تمام تلاش ها در زمینه تامین و توزیع آب شرب مورد نیاز شهرها و روستاها اندیشیده شده است.

وی به اجرای شبکه فاضلاب در شهر خور اشاره کرد و بیان داشت: فاز اول مطالعات اجرای شبکه فاضلاب در خور به پایان رسیده است و پس از پایان طرح مطالعاتی، اجرای شبکه فاضلاب دراین منطقه در دستور کار قرار می گیرد.