اراضی حریم و بستر رودخانه باغبان دره در رودبار قصران رفع تصرف شد

سرپرست امور منابع آب شمیرانات از رفع تصرف حدود 526 متر مربع از اراضی حریم و بستر رودخانه باغبان دره در منطقه میگون، بخش رودبارقصران خبر داد.

به گزارش برقاب “حمیدرضا حسینی” با اعلام مطلب رفع تصرف بستر رودخانه باغبان دره در رودبار قصران اظهار کرد: با تلاش کارشناسان حقوقی و گروه گشت و بازرسی آب های سطحی این امور حدود ۵۲۶ متر مربع از اراضی بستر و حریم رودخانه باغبان دره با اخذ دستور قضایی به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، رفع تصرف شد.

وی با بیان اینکه این اقدام در راستای قانون توزیع عادلانه آب و برخورد با ساخت و سازهای غیر مجاز انجام شد،ادامه داد: در این عملیات با تخریب سکو و جمع آوری آلاچیق، بخشی  از حریم و بستر رفع تصرف شد.

حسینی همچنین تصریح کرد: در راستای صیانت و حفاظت از رودخانه ها و مجاری آب های سطحی و جلوگیری از   ساخت و ساز های غیر مجاز در بستر و حریم رودخانه ها، گروه گشت و بازرسی به طور مداوم در حال گشت زنی در منطقه بوده و به محض برخورد با هرگونه تخلف اقدامات لازم جهت جلوگیری و رفع تصرف صورت می گیرد.

به گزارش برقاب و روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، وی در پایان خاطر نشان کرد: متخلفین مطمئن باشند که با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی برخورد قاطع  قانونی صورت خواهد گرفت.  .