ارائه غیرحضوری کلیه خدمات توزیع برق زنجان

  به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان، از ابتدای آذر ماه ، تمامی خدمات این شرکت فقط به صورت غیر حضوری ارائه می شود. علیرضا علیزاده رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل این شرکت در گفتگو با روابط عمومی با اشاره به خدمات صنعت برق تصریح کرد: ایجاد بستر و زیرساخت مناسب […]

 
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان، از ابتدای آذر ماه ، تمامی خدمات این شرکت فقط به صورت غیر حضوری ارائه می شود.
علیرضا علیزاده رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل این شرکت در گفتگو با روابط عمومی با اشاره به خدمات صنعت برق تصریح کرد: ایجاد بستر و زیرساخت مناسب برای ارائه خدمات غیر حضوری ۱۰۰ درصدی صنعت برق از سال گذشته کلید خورد و با آغاز شیوع ویروس کرونا و واگیری شدید این بیماری، آماده سازی آن سرعت گرفت و در حال حاضر شرکت توزیع نیروی برق استان از طریق سامانه موبایلی برق من، وبسایت www.zedc.ir و سامانه تلفنی ۱۵۲۱ آماده پاسخگویی و ارائه تمام خدمات به مشترکین زنجانی است.
وی افزود:مشترکین در صورت دسترسی به اینترنت با استفاده از سامانه موبایلی برق من فقط با استفاده از شناسه ۱۳ رقمی قبض برق خود، میتوانند از خدمات صنعت برق از جمله: نمایش اطلاعات و وضعیت آخرین قبض،امکان پرداخت آنی قبض، ثبت قرائت توسط مشترک (خوداظهاری)، امکان ثبت درخواست انشعاب جدید و امکان پیگیری و پرداخت هزینه انشعاب، ثبت خاموشی ها، ثبت خسارت وارده به مردم و استعلام برق امید به صورت غیر حضوری بهره ببرند.
علیزاده ادامه داد: شرکت توزیع برق استان زنجان برای بخشی از مشترکین که دسترسی کامل به اینترنت ندارند، با استقرار سامانه تلفنی ۱۵۲۱، تمامی خدمات خود را به صورت تلفنی در بیست و چهار ساعت شبانه روز به مردم فهیم استان ارائه می دهد.
این مقام مسئول اضافه کرد: مشترکین همانند گذشته، از طریق شماره نام آشنای ۱۲۱ می توانند خاموشی، حوادث و فوریت های برق را اعلام نمایند.این درحالیست که در اپلیکیشن برق من حتی بدون تماس با شماره ۱۲۱ می توانید ثبت خاموشی، حادثه یا پیگیری موارد درخواستی را انجام دهید.
مهندس علیزاده افزود: رسیدن به هدف صفر درصدی ارائه خدمات حضوری را در چشم انداز سال ۱۴۰۴ ترسیم کرده بودیم که با ایجاد زیرساخت های ارتباطی و فناوری اطلاعات و عقد قرارداد با شرکت های دانش بنیان در این حوزه توانستیم قبل از ورود به سال ۱۴۰۰ به یکی از اهداف استراتژیک چشم انداز یاد شده دست یابیم. این در حالیست که شرایط حاد شیوع ویروس کرونا در جامعه نیز یکی از دلایل تسریع در اجرای این طرح بوده است.
 وی خاطرنشان کرد: مشترکین از راه سریع تر و آسان تر فقط با استفاده از تلفن همراه و یا تلفن ثابت خود ، میتوانند از تمامی خدمات برق بهره جویند و به حفظ سلامتی خود و جامعه کمک کنند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تاکید کرد: به دلیل افزایش واگیری بیماری کرونا، تمامی خدمات فقط به صورت غیر حضوری ارائه می شود و از ابتدای آذر ماه پاسخگویی و ارائه خدمات به صورت حضوری متوقف خواهد شد. و از مردم استان خواست تا با همراهی و استفاده از خدمات غیر حضوری حافظ سلامت خود و جامعه باشند.
گفتنی است مشترکین برق استان به منظور ثبت نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود می توانند از طریق  شماره گیری با شماره ۰۲۴-۳۳۴۶۶۲۰۰ و یا ارسال پیامک به شماره ۳۰۰۰۹۹۰۰۰۱۹۵ اقدام نمایند.