ارائه راهکارهای مدیریت بهینه مصرف برق در یخچال و فریزر

در سیزدهمین قسمت برنامه رادیوئی پرتو که از صدای مرکز سمنان به روی آنتن رفت، پیرامون مدیریت بهینه مصرف برق در یخچال و فریزر راهکارهایی ارائه شد. محمدعلی نصیری کارشناس شرکت توزیع برق استان در بخش کارشناسی بیان داشت: توجه به برچسب انرژی رده بالا در یخچال و فریزر، انتخاب این لوازم متناسب با تعداد […]

در سیزدهمین قسمت برنامه رادیوئی پرتو که از صدای مرکز سمنان به روی آنتن رفت، پیرامون مدیریت بهینه مصرف برق در یخچال و فریزر راهکارهایی ارائه شد.

محمدعلی نصیری کارشناس شرکت توزیع برق استان در بخش کارشناسی بیان داشت: توجه به برچسب انرژی رده بالا در یخچال و فریزر، انتخاب این لوازم متناسب با تعداد اعضای خانواده و فضای مورد نظر، رعایت فاصله 20 تا 25 سانتی متری بین این دستگاه ها تا دیوار، گردگیری لوله های پشت یخچال و فریزر، قرارگیری آنها در یک سطح تراز و اجتناب از قراردادن غذاهای گرم در یخچال و فریزر، از جمله نکات موثر در بهینه سازی مصرف برق در یخچال و فریزر به شمار می روند.

گفتنی است: استفاده از نرم کننده در هنگام شست و شوی البسه در لباسشویی که موجب برطرف شدن چین و چروک لباس شده و نیاز به اتونمودن آنها را به حداقل می رساند، به عنوان مطلب آموزشی در بخـش نمـایشی ” آقا و خانم پیک”است.

خاطرنشان می سازد:در بخش گزارشی این برنامه رادیوئی، در خصوص بهره گیری از نور طبیعی روز، استفاده از دور کُند کولرهای آبی و عدم روشن نمودن لوازم برقی پرمصرف به صورت همزمان، مصاحبه مردمی انجام شد.

لازم به ذکر است: “محمدامین امیدیان” از شهرستان سمنان با ارسال متنی بامضمون “وسایل پرمصرف را در زمان اوج مصرف روشن نکنیم و لامپ های اضافه را خاموش نماییم”، به عنوان برنده مسابقه بهترین جمله پیرامون مدیریت بهینه مصرف برق معرفی و از نامبرده تجلیل به عمل خواهد آمد.