اخذ گواهینامه برنامه ایمنی آب توسط آبفای استان همدان

درراستای اجرای بند هفتم سند راهبرد ملی بهبود کیفیت آب شرب و بر اساس اعلام نتیجه ممیزی کمیته راهبردی ملی و خوداظهاری کمیته استانی برنامه ایمنی آب، سامانه تامین آب آشامیدنی روستای ریواسیجان ومجتمع روستایی سنگستان، با کسب امتیاز بسیار خوب در سطح کشور، موفق به دریافت گواهینامه مرتبط شدند. به گزارش روابط عمومی آبفای […]

درراستای اجرای بند هفتم سند راهبرد ملی بهبود کیفیت آب شرب و بر اساس اعلام نتیجه ممیزی کمیته راهبردی ملی و خوداظهاری کمیته استانی برنامه ایمنی آب، سامانه تامین آب آشامیدنی روستای ریواسیجان ومجتمع روستایی سنگستان، با کسب امتیاز بسیار خوب در سطح کشور، موفق به دریافت گواهینامه مرتبط شدند.

به گزارش روابط عمومی آبفای استان همدان، در همین رابطه طی جلسه ای سید هادی حسینی بیدار با اشاره به اینکه موثرترین نشانه‌های تضمین مداوم ایمنی آب آشامیدنی با استفاده از روش ارزیابی احتمال خطر و مدیریت آن امکان پذیر است،گفت: درراستای ارتقاء سطح کیفی آب آشامیدنی، برنامه ایمنی آب یا WSP اجرایی شد.
وی بیان کرد: این طرح با مشارکت کلیه دستگاه‌های مرتبط با آب شرب از منبع تامین تا مصرف و با محوریت شرکت آب و فاضلاب و معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان اجرا شد.
حسینی بیداربا اذعان به اینکه استان همدا در سال ۹۸ به عنوان پیشگام سایر استانها توانست علاوه بر اجرای برنامه WSP درشهر همدان و رزن با موفقیت گواهی‌نامه آن را نیز دریافت نماید،گفت: خوشبختانه در سال جاری نیز موفق شدیم دربخش‌ مجتمع‌های روستایی سنگستان همدان و ریواسیجان تویسرکان طرح مذکور را اجرا و گواهی‌نامه آن را با کسب امتیاز بسیار خوب در سطح کشور دریافت نماییم.
درهمین خصوص دکتر کرمی معاون بهداشتی و رییس مرکز بهداشت استان طی مراسمی از مهندس حسینی‌بیدار مدیر عامل شرکت ، مهندس نیکداد معاون بهره برداری و توسعه آب و مهندس زیبازاده مدیر مرکز پایش و نظارت برکیفیت آب و فاضلآب تجلیل کرد.
دکتر کرمی ضمن اشاره به تلاش های بی وقفه مجموعه‌ی آب و فاضلاب در رستای حفظ و ارتقاء کیفیت آب شرب در بخش‌ شهری و روستایی عنوان کرد: همکاری این دو مجموعه بهداشت و درمان و آبفای استان در زمینه‌ی ارتقاء سطح بهداشت آب و فاضلآب و سلامت جامعه بسیار ارزشمند است.
گفتنی است در پایان این جلسه، ضمن تقدیم گواهینامه مذکور از سوی رئیس مرکز بهداشت استان، ازتلاش های مهندس حسینی بیدار تجلیل شد.
لازم به ذکر است موفقیت مذکور حاصل تلاش بی دریغ همکاران در مرکز پایش کیفی و نظارت بر کیفیت آب و فاضلاب و البته با مدیریت توانمند مدیر عامل و راهنمایی‌‎های معاونت بهره برداری و توسعه شرکت آب و فاضلاب بوده است.