مدیرعامل شرکت آبفا استان زنجان:

اختتامیه جشنواره ملی فراگیری نخستین واژه آب

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: آیین اختتامیه پانزدهمین دوره جشنواره ملی فراگیری نخستین واژه آب امسال به میزبانی استان زنجان برگزار می شود.

اختتامیه جشنواره ملی فراگیری نخستین واژه آب به میزبانی استان زنجان برگزار می شود

 

به گزارش پایگاه خبری برقآب، به نقل از روابط عمومی شرکت آبفا استان زنجان؛  «علی محمد نادرخانی» اظهار کرد: اختتامیه این مراسم هفته نخست خرداد ماه ۱۴۰۳ در آستانه هفته صرفه جویی و همزمان با شروع فصل گرم با حضور دانش آموزان و معلمین برگزیده پایه اول ابتدایی سراسر کشور برگزار می شود.

وی افزود: جشنواره فراگیری نخستین واژه آب پیرو هماهنگی وزارت نیرو با وزارت آموزش و پرورش همه ساله برای دانش آموزان پایه اول ابتدایی و همزمان با یادگیری اولین حروف الف و ب “آب” برگزار می شود.

مدیرعامل شرکت آبفا استان زنجان ضمن بیان اهمیت آموزش مفاهیم صرفه جویی و مصرف بهینه آب علی الخصوص در مقاطع پایه خاطرنشان کرد: آموزش این مفاهیم در پایه اول باعث ماندگاری دائم و تاثیرگذاری بیشتر بر دانش آموزان خواهد بود.

به گفته نادرخانی: در جشن های نخستین واژه آب که در مدارس کشور برای دانش آموزان اجرا می شود علاوه بر آموزش های متداول توسط کارشناسان خبره، از برگزاری نمایش های هنری، موزیکال، مسابقه و بازی نیز برای انتقال مفاهیم به دانش آموزان بهره برداری می شود.

این مسئول یادآور شد: در سال تحصیلی جدید جشنواره فراگیری نخستین واژه آب در تمامی مراکز شهرستانهای استان زنجان برای دانش آموزان مقطع اول ابتدایی برگزار شد.

وی گفت: اهدای بسته های آموزشی و فرهنگی مرتبط با آب به دانش آموزان نیز از دیگر اقدامت انجام شده در جشن های فراگیری نخستین واژه آب در استان زنجان بوده است.