احداث مخزن ذخیره آب در شهر دریان شبستر

مخزن ذخیره آب با ظرفیت 20 هزارمترمکعب در شهر دریان شبستر با حضور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی، معاونان و مدیران شرکت و مسئولان شهرستان شبستر و خیّران کلنگ زنی شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب وفاضلاب آذربایجان شرقی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذرباجان شرقی در این مراسم گفت: ساخت مخزن ذخیره آب جزء ضروریات این منطقه بود که با کمک خیران کلنگ زنی و در کمترین زمان ممکن احداث خواهد شد.
مهندس خانی ادامه داد: هزینه ساخت این مخزن 320 میلیارد ریال است که با کمک خیّران بزرگوار خانم نرگس صنوبری، حاج علیقلی بنایی و حاج اکبر شفایی انجام خواهد شد، همچنین با مبلغ حدود 40 میلیارد ریال نیز یک حلقه چاه در کنار این منبع آب احداث خواهد شد.
وی هدف از ساخت مخزن ذخیره آب را جلوگیری از هدر رفت آب شرب و صرفه جویی در مصرف آب و همچنین کمک به آبرسانی به چند روستای اطراف این شهر و پایدارسازی آب شرب دراین منطقه عنوان کرد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذرباجان شرقی افزود: شرایط موجود منابع آب باید ما را به سمت دغدغه‌مند بودن درخصوص مدیریت مصرف سوق دهد چرا که آذربایجان شرقی یکی از کم‌بارش‌ترین استان‌های کشور است و به دلیل مصرف بالای همشهریان گرامی دارای حجم آب تجدیدپذیر بسیار کمی بوده و روند مصارف آب در استان با محدودیت‌های ذاتی منابع استان منطقی نیست.
دریان یکی از شهرهای استان آذربایجان شرقی است که در بخش مرکزی شهرستان شبستر در ۲ کیلومتری شمال خامنه، ۷ کیلومتری شرق شبستر و ۶۰ کیلومتری شرق تبریز واقع شده‌است. این شهر در تاریخ ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ خورشیدی با تصویب هیئت وزیران به شهر ارتقا یافت.
جمعیت دریان در سال ۱۳۹۵ خورشیدی بالغ بر ۴۱۳۸ نفر بوده‌است. این شهر از شمال به رشته‌کوه‌های میشو و شهرستان مرند، از شرق به شهر شبستر و روستای شانجان، از غرب به روستاهای مشنق و هریس و از جنوب به خامنه و کوزه‌کنان مشرف است.