اجرای ۵۰۰ متر کلکتور اصلی فاضلاب در بلوار ۹ دی شهر همدان

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان از اجرای 500 متر کلکتور اصلی فاضلاب در بلوار 9 دی شهر همدان خبر داد و گفت: با اجرای این پروژه تمام مشکل پس زدگی فاضلاب کوچه‌های منشعب به بلوار 9 دی و نشست زمین در این بلوار، برطرف می‌شود.

اجرای ۵۰۰ متر کلکتور اصلی فاضلاب در بلوار ۹ دی شهر همدان

به گزارش پایگاه خبری برقآب، به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان همدان؛ فرهاد بختیاری‌فر اظهار کرد: شبکه فاضلاب بلوار ۹ دی، یک شبکه سنتی و قدیمی است که مشکلاتی برای شهروندان به وجود آورده و ساکنین این منطقه نسبت به پس‌زدگی فاضلاب، گلایه دارند به همین دلیل اصلاح آن در دستور کار شرکت آب و فاضلاب استان، قرار دارد.
بختیاری‌فر با بیان اینکه فاز اول اصلاح شبکه فاضلاب بلوار ۹ دی، حد فاصل دفتر پیشخوان دولت به سمت میدان رسالت در سال ۹۸ اجرا شده، تصریح کرد: فاز دوم این پروژه و اصلاح شبکه فاضلاب از میدان آتش‌نشانی تا دفتر پیشخوان خدمات دولتی در حال اجرا است و برای این پروژه حدود پنج میلیارد تومان اعتبار لازم است.
وی ادامه داد: برای اجرای این پروژه از ۴۰۰ متر لوله پلی‌اتیلن دوجداره‌ به قطر هزار میلی‌متر در خط انتقال اصلی و حدود ۱۰۰ متر لوله با قطر ۲۵۰ میلی‌متر برای کوچه‌های منتهی به خط اصلی، استفاده می‌شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان با اشاره به دشواری این پروژه، بیان کرد: قطر لوله‌ها زیاد است و عمق کار بسیار بالاست بنابراین نیاز به حفاری عمیقی دارد و ما با تأسیسات فراوانی مواجه هستیم از طرفی فاضلاب همچنان در جریان است و ما به صورت همزمان باید آن را هدایت و لوله‌گذاری کنیم. نکته دیگری که وجود دارد این است که نخاله‌های شبکه فاضلاب سنتی آن منطقه نیز باید جمع آوری و خاک مناسب جایگزین شود.
بختیاری‌فر در پایان با بیان اینکه محل اجرای این پروژه یکی از مسیرهای پردد در شهر همدان است، ادامه داد: اجرای این پروژه از ۱۸ اردیبهشت‌ماه آغاز شده و بر اساس مجوزهایی که دریافت کردیم، این بلوار به مدت یک ماه مسدود است البته ممکن است به دلیل حجم بالای کار، مدت زمان اجرای آن افزایش پیدا کند.