استاندار زنجان در بازدید از تصفیه خانه های آب و فاضلاب زنجان خبر داد:

اجرای 1000 میلیارد ریال پروژه فاضلاب در شهر زنجان

استاندار زنجان برای بازدید میدانی از تاسیسات تصفیه خانه ای شهر زنجان در تصفیه خانه های آب و فاضلاب این شهر حضور یافت.

محسن افشارچی در حاشیه بازدید از این تصفیه خانه ها در گفتگو با خبرنگاران گفت: امسال پس از سفر وزیر نیرو به استان زنجان مصوبات خوبی برای حوزه آب و فاضلاب استان در نظر گرفته شد که اجرای 1000 میلیارد ریال پروژه فاضلاب در شهر زنجان یکی از این مصوبات است.

وی افزود: مباحث مربوط به حوزه تامین و توزیع آب شرب استان زنجان با برنامه ریزی دقیق و اولویت بالا در دست پیگیری و اقدام بوده که تا کنون تمام برنامه های پیش بینی شده، جزء به جزء پیش رفته و هیچ کم و کاستی در این زمینه وجود ندارد.

استاندار زنجان بیان داشت: تا کنون60 درصد از شهر زنجان تحت پوشش خدمات جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب قرار گرفته و قسمت های باقیمانده نیز با تامین اعتبار لازم  در دست اقدام می باشد.

وی با اعلام خرسندی از استفاده از پساب فاضلاب در برخی واحدهای صنعتی و کارخانجات استان از عموم فعالان این عرصه برای استفاده از پساب بهداشتی فاضلاب به جای آب پاک در بخش صنعت دعوت بعمل آرود.

افشارچی با اشاره به کیفیت بالای آب آشامیدنی زنجان و عدم وجود ریز آلاینده ها و فلزات در آن خاطرنشان کرد: پایش کیفیت آب زنجان به صورت مستمر و با حساسیت بالا توسط آزمایشگاه مرکزی استان و سایر نهادهای نظارتی، با تواتر روزانه، فصلی، ماهانه و سالانه انجام می شود.

نماینده عالی دولت در استان زنجان با اشاره به سرمایه گذاری ویژه دولت در بخش آب و فاضلاب گفت: با اعتبارات پیش بینی شده برای این بخش که تاکنون سابقه نداشته است، شاهد رشد چشمگیر شاخص های آب و فاضلاب استان در آینده ای نزدیک خواهیم بود.