اجرای ۱۰۰۰ میلیارد تومان طرح های واگذاری پساب به صنایع

در دیدار مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان با مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان زنجان مطرح شد: در حوزه واگذاری پساب به واحدهای صنعتی زنجان، بیش از 1000 میلیارد تومان پروژه در دست اجرا قرار دارد.

اجرای ۱۰۰۰ میلیارد تومان طرح های واگذاری پساب به صنایع

 

به گزارش برقآب، به نقل از روابط عمومی شرکت آبفا استان زنجان؛ گفتنی است: این طرح ها شامل احداث ۸۵ کیلومتر خط انتقال، ۸۰ کیلومتر شبکه توزیع و اجرای چندین باب ایستگاه پمپاژ، مخازن ذخیره و تصفیه خانه است.

شایان ذکر است: با اجرای این طرح ها ۱۲۰۰ واحد صنعتی کوچک و بزرگ در سه شهرک صنعتی اشراق، نوآوران و شهریاری از پساب تولیدی در تصفیه خانه فاضلاب برخوردار می شوند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان در این دیدار با اشاره به محدودیت در منابع تامین آب استان گفت: پساب تولیدی در تصفیه خانه فاضلاب به عنوان یک منبع آب دائمی و جایگزینی مناسب برای آب پاک می تواند در پیشگیری از هدر رفت آب و صیانت از منابع آب زیرزمینی نقش شایانی داشته باشد.

«علی محمد نادرخانی» اظهار کرد: هم اکنون ۱۱ هزار متر مکعب قرارداد واگذاری پساب برای صنایع استان زنجان منعقد شده است که شرکت آبفا آمادگی دارد نسبت به افزایش حجم این قرارداد اقدام نماید.

وی با تاکید بر اینکه ارائه پساب به صنایع در نهایت به نفع مردم و کمک به تولید محسوب می شود گفت: شرکت آبفا استان زنجان تمامی اقدامات لازم جهت واگذاری هرچه بیشتر پساب به صنایع را در کوتاه ترن زمان بعمل خواهد آورد.

نادرخانی تاکید کرد: صنایع آب بری همچون پتروشیمی و صنایع فولادی که بصورت فرآیندی آب مصرف می کنند در اولویت واگذاری پساب قرار خواهند داشت.