اجرای پویش # به- وقت – روشنایی در اردبیل

حسین قدیمی گفت : هر ساله با وقوع گرما ، بار شبکه سراسری برق افزایش پیدا می‌کند که در راستای کمک به کاهش مصرف انرژی در اوج مصرف ، پویشی تحت عنوان # به- وقت – روشنایی با مشارکت گسترده تمامی بسیجیان کشور در اردبیل نیز راه اندازی شد . وی افزود : با توجه […]

حسین قدیمی گفت : هر ساله با وقوع گرما ، بار شبکه سراسری برق افزایش پیدا می‌کند که در راستای کمک به کاهش مصرف انرژی در اوج مصرف ، پویشی تحت عنوان # به- وقت – روشنایی با مشارکت گسترده تمامی بسیجیان کشور در اردبیل نیز راه اندازی شد .

وی افزود : با توجه به افزایش دما و به تبع آن افزایش مصرف برق و شیوع بیماری کرونا و لزوم تامین برق مراکز درمانی ؛ طرحی با سازمان بسیج مهندسین و همکاری وزارت نیرو با عنوان # پویش – به- وقت روشنایی اجرا و دستورالعمل مربوطه ابلاغ شد.

مدیر عامل توزیع برق استان اردبیل گفت : در این اقدام با جلسه ای که با حضور بسیجیان و فرماندهان بسیج استان در محل سالن جلسات سپاه حضرت عباس (ع) برگزارشد ، توضیحات کاملی در مورد وضعیت برق استان و وضعیت برق کشور داده شد و تفاهم نامه همکاری منعقد شد .

حسین قدیمی اظهار داشت : هدف از اجرای طرح ، این خواهد بود که در زمان اوج بار ، با کاهش ۱۰۰۰ مگاوات در ساعت در زمان پیک مصرف کاهش برق اتفاق افتد .

وی افزود : این کاهش پیک مصرف ، با خاموش کردن ۱۵ دقیقه‌ای یک سیستم سرمایشی و یا هر وسیله برقی دیگر با همکاری بسیجیان عزیز محقق خواهد شد .