اجرای پروژه‌های جمع‌آوری فاضلاب شهرک‌های جنوب شیراز

بهسازی و احیاء یک حلقه چاه توسط آبفا شیراز ، ظرفیت آب شرب داریون افزایش یافت. بعد از ادغام امور آبفا داریون در شرکت آبفا شیراز، با  بهسازی و احیاء یک حلقه چاه، ظرفیت آب شرب داریون افزایش یافت  و نگرانی از کمبود آب در این شهر تا چند سال آینده برطرف شد. به گزارش […]

بهسازی و احیاء یک حلقه چاه توسط آبفا شیراز ، ظرفیت آب شرب داریون افزایش یافت.

بعد از ادغام امور آبفا داریون در شرکت آبفا شیراز، با  بهسازی و احیاء یک حلقه چاه، ظرفیت آب شرب داریون افزایش یافت  و نگرانی از کمبود آب در این شهر تا چند سال آینده برطرف شد.

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی آبفا شیراز ،شهر داریون با جمعیت افزون بر 10 هزار نفر دارای 2 حلقه چاه جهت تأمین  آب شرب شهری می‌باشد که تابستان امسال با کمبود آب مواجه شد  و نیاز به ایجاد یک منبع پایدار جهت تأمین آب ضروری می‌نمود۰

با ادغام  امور آبفا داریون در شرکت آب و فاضلاب شیراز در راستای سیاست‌های رسیدگی به شهر و روستا به‌صورت یکسان در ارائه خدمات ، اقدام به بهسازی و احیاء یک حلقه چاه قدیمی موسوم به چاه شماره یک که در سال 1394 به علت عدم آب دهی از مدار خارج‌شده بود را در برنامه کوتاه‌مدت و ضربتی قرار گرفت.

با بازسازی و احیاء چاه شماره یک داریون ، آبدهی پایدار  این چاه به حداقل 14 لیتر بر ثانیه رسید  که با این اقدام نگرانی از کمبود آب در این شهر تا چند سال آینده برطرف خواهد شد.

شهر داریون به قریب 10 هزار نفر جمعیت دارای 2 حلقه چاه جهت تامین آب شرب شهری می باشد که امسال با کمبود شدید آب برخورد . بنابراین نیاز به منبع پایدار تامین آب ضروری شد که با ادغام اداره آبفا داریون به شرکت آبفا شیراز همزمان گردید.بهسازی و احیاء یک حلقه چاه موسوم به چاه شماره یک که در سال 1368 به بهره برداری رسیده بود و در سال 1394 به علت کاهش شدید آب دهی از مدار خارج شده و در برنامه شرکت آبفا شیراز قرار گرفت.بنابر دستور مدیر عامل محترم شرکت و پیگیری مجدانه قائم مقام محترم شرکت آبفا شیراز، بازسازی و احیاء چاه شماره یک داریون عملیاتی شد و به آبدهی پایدار حداقل 14 لیتر بر ثانیه رسیدیم که نگرانی از کمبود آب در این شهر را تا چند سال آینده برطرف می کند.

 

آخرین وصعیت اجرای پروژه‌های جمع‌آوری فاضلاب شهرک‌های جنوب شیراز

معاون بهره‌برداری و توسعه فاضلاب آبفا شیراز در بازدیدهای میدانی به ارائه گزارشی از پروژه‌های جمع‌آوری و انتقال فاضلاب شهرک‌های جنوب شیراز پرداخت.

معاون بهره‌برداری و توسعه فاضلاب شرکت آب و فاضلاب شیراز در بازدیدهای میدانی از عملیات اجرایی پروژه‌های جمع‌آوری فاضلاب اظهار داشت: مشکلات فاضلاب و روان بودن آن در برخی از جداول آبهای سطحی در شهرک‌های جنوب شیراز هم به زیبایی شهر آسیب می‌رساند و هم بهداشت و سلامت مردم را به خطر می‌اندازد.

محمدهادی ستوده افزود: روش سنتی دفع فاضلاب استفاده از چاه‌های جذبی است  که با توجه به افزایش ساخت و سازها و احداث مجتمع های مسکونی و همچنین شرایط بافت زمین باعث شده که دیگر روش مذکور جوابگو نبوده و لزوم احداث شبکه های فاضلاب ضرورت بیشتری یابد.

وی گفت: شرکت آب وفاضلاب شیراز از سال 97 تا کنون اجرای شبکه فاضلاب در شهرکهای جنوب کمربندی و حاشیه رودخانه چنار راهدار در اولویت قرار داده است که شبکه فاضلاب شهرکهای سامان، فرزانگان، رضوان، فرهنگیان، هویزه و سلحشور، احمدآباد و امام حسین و والفجر در دست اجراست و تا کنون حدود 75 کیلومتر نیز در اقطار 200 تا 1000 میلیمتر اجرا شده و 50 کیلومتر باقیمانده نیز در دست اقدام است.

این مقام مسئول در بازدید از خط انتقال فاضلاب مهدی آباد ابراز داشت: اجرای خط انتقال فاضلاب مهدی آباد بدلیل مشکلات ناشی از وجود معارض تا کنون به تعویق افتاده بود که با همکاری شهرداری شیراز و پیشنهاد مسیر جدید خوشبختانه عملیات اجرایی آن آغاز شده است و شبکه فاضلاب شهرک های مهدی آباد، سامان، حجت آباد و فرهنگیان را تحت پوشش قرار میدهد. عمق متوسط خط مذکور حدود 5.5 متر و بطول 2.5 کیلومتر در اقطار 600 تا 1000 میلیمتر میباشد.

در بازدید از پروژه شبکه فاضلاب ناحیه I3E ، معاون بهره‌برداری و توسعه فاضلاب شرکت آب و فاضلاب شیراز گفت: که این پروژه به طول 22 کیلومتر و در محدوده بلوار رحمت، عدالت، تند گویان و قائم  فعال بوده و تا کنون 17 کیلومتر آن اجرا شده است.

ستوده  در بازدید از پروژه جمع‌آوری شبکه فاضلاب پراکنده منطقه 4 شرکت اظهار داشت: خیابان عملیات رمضان و فرعی‌ها، خیابان پور بیرک و فرعی‌ها و نیز محدوده خیابان روی سازی با انشعابات فرعی به طول 10 کیلومتر نیز حدود 20 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.