اجرای موفق برنامه های مدیریت بار در قالب ۲۹۶ هزار تفاهم نامه

سخنگوی صنعت برق از افزایش ۱۱ درصدی مصرف برق صنایع بزرگ در سال جاری خبر داد که در بخش کشاورزی نیز با ۴ درصد افزایش همراه بوده و برنامه های مدیریت بار در قالب ۲۹۶ هزار تفاهم نامه و بدون خدشه به روند تولید ،با موفقیت اجرا شده است. به گزارش پایگاه خبری توانیر ،دکتر مصطفی رجبی […]

سخنگوی صنعت برق از افزایش ۱۱ درصدی مصرف برق صنایع بزرگ در سال جاری خبر داد که در بخش کشاورزی نیز با ۴ درصد افزایش همراه بوده و برنامه های مدیریت بار در قالب ۲۹۶ هزار تفاهم نامه و بدون خدشه به روند تولید ،با موفقیت اجرا شده است.

به گزارش پایگاه خبری توانیر ،دکتر مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق با اشاره به توصیه مقام معظم رهبری در خصوص اصلاح فرسودگی شبکه های برق از افزایش سرعت عمل در بازسازی و نوسازی شبکه های فرسوده و برنامه ریزی و تامین منابع لازم خبرداد که قطعی های محدود شبکه را کاهش می دهد.
وی توسعه شبکه ها و به مدار آوردن ۲۲۰۰ مگاوات نیروگاه را از اقدامات صنعت برق برای گذر از پیک تابستان ۹۹ عنوان کرد و گفت: افزایش ظرفیت نیروگاهی سرمایه گذاری بالایی نیاز دارد و نباید مسایل مان را با گرانترین روشها حل کنیم از این رو در قالب برنامه های مدیریت بار ، امسال ۲۹۶ هزار تفاهم نامه را عمدتا با بخشهای صنعتی ،کشاورزی و تجاری برای کاهش مصرف در ساعات اوج بار که ۲۰۰ تا ۳۰۰ ساعت در سال را شامل می شود، به امضاء رساندیم و خبر خوب رشد مصرف برق بخشهای تولیدی کشور در سال جهش تولید است که در بخش صنایع بزرگ با ۱۱ درصد و در بخش کشاورزی با ۴ درصد افزایش همراه شده است.
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی توانیر محدودیت مصرف بخشهای تولیدی کشور را براساس تفاهم نامه ، با هماهنگی قبلی و بدون هرگونه اخلال در روند تولید عنوان کرد که به مشترکان همکار با برنامه اجازه می دهد در ساعات غیر اوج بار بیشتر از دیماند تخصیص یافته مصرف کنند که کاملا مبتنی بر صرفه اقتصادی و منافع ملی و بدون خدشه به روند تولید است.
وی توضیح داد: ممکن است به دلایلی نادر مانند بروز اتفاقات در شبکه، میزان ساعات همکاری تفاهم نامه ها افزایش یابد که خوشبختانه امسال هیچ موردی از خاموشی که نیاز باشد از قبل به مشترکان اطلاع دهیم نداشتیم و با اهتمام کارکنان صنعت برق ،ارایه خدمات در شرایط گرما و کرونا به خوبی انجام شد.
دکتر رجبی مشهدی مدت همکاری مشترکان در قالب تفاهم نامه را معمولا تا ۱۵ شهریور ذکر کرد که با توجه به کاهش دما انتظار می رود برنامه های مدیریت بار طی هفته های آتی و با توجه به پایداری شبکه سراسری کاهش یابد.