اجرای عملیات توسعه و نوسازی شبکه آب در رباط کریم

با اجرای عملیات توسعه و نوسازی شبکه و راه‌اندازی و تجهیز چند حلقه چاه قدیمی و نیمه فعال، آب شرب پنج روستای منجیل‌آباد، الارد، یقه، انجم‌آباد و آدران واقع در شهرستان رباط‌کریم ارتقا یافت. رسول خیرده مدیر امور آبفای شهرستان رباط‌کریم در تشریح این اقدامات گفت: برای بهبود و ارتقای وضعیت کمی و کیفی این […]

با اجرای عملیات توسعه و نوسازی شبکه و راه‌اندازی و تجهیز چند حلقه چاه قدیمی و نیمه فعال، آب شرب پنج روستای منجیل‌آباد، الارد، یقه، انجم‌آباد و آدران واقع در شهرستان رباط‌کریم ارتقا یافت.

رسول خیرده مدیر امور آبفای شهرستان رباط‌کریم در تشریح این اقدامات گفت: برای بهبود و ارتقای وضعیت کمی و کیفی این پنج روستا از ابتدای سال تاکنون ۱۴۰۰ متر خط انتقال، ۴۰۰ متر اصلاح شبکه اجرا شده و دو حلقه چاه نیمه‌فعال احیا و بازسازی و  یک حلقه چاه حفر، جهیز و راه‌اندازی شده است.

او افزود: آب آشامیدنی این پنج روستا که مجموعا دارای جمعیتی معادل ۴۰ هزار نفر را تشکیل می‌دهند از طریق ۱۲ حلقه چاه و با ظرفیت ۱۳۰ لیتر بر ثانیه تامین و توزیع می‌شود.

به گفته مدیر امور آبفای شهرستان رباط‌کریم این اقدامات با صرف هزینه‌ای معادل ۱۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات جاری و داخلی انجام شده است.

با اجرایی‌شدن طرح یکپارچه‌سازی شرکت‌های آبفای شهری و روستایی تعداد ۲۲ روستا به امور آبفای شهرستان رباط‌کریم افزوده شده است.