با استفاده از توان داخلی متخصصان نیروگاه مشهد

اجرای تعمیرات اساسی و رفع موانع تولید برق

مدیر عامل شرکت مدیریت تولید برق مشهد از عزم جدی این نیروگاه در اجرای تعمیرات اساسی و رفع موانع تولید به منظور پایداری واحد‌های تولید برق در تابستان آینده خبر داد.

به گزارش برقآب، به نقل از روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق مشهد، مدیر عامل شرکت مدیریت تولید برق مشهد از عزم جدی این نیروگاه در اجرای تعمیرات اساسی و رفع موانع تولید به منظور پایداری واحد‌های تولید برق در تابستان آینده خبر داد.

مهندس اباذر دهقان پور مدیرعامل شرکت گفت: کاهش دمای هوا و کاهش مصرف برق در فصل زمستان این فرصت را به ما می‌دهد تا با اجرای تعمیرات و رفع مشکلات فنی واحد‌های تولیدی بتوانیم سطح آمادگی خود را جهت تولید پایدار انرژی حیاتی برق در فصل تابستان تقویت کنیم.

ایشان اجرای تعمیرات اساسی واحد اشکودا یک و واحد آلستوم یک این نیروگاه را مهم‌ترین برنامه عملیاتی این مجموعه در نیمه دوم سال ۱۴۰۲ عنوان کرد و افزود: این واحد دو واحد تولیدی را به منظور رفع مشکلات فنی و تعمیرات اساسی از مدار تولید خارج کردیم تا با رفع چالش‌های فنی بتوانیم سطح آمادگی و توان تولیدی این واحد را جهت پشتیبانی از روند تولید این نیروگاه تقویت کنیم.

وی ادامه داد: با توجه به زمان بندی و برنامه ریزی صورت گرفته برای تعمیرات این دو واحد که از اوایل دی ماه تا اواخر اسفند ماه ادامه خواهد داشت، که بیش از ۹۰ درصد از فعالیت های مربوطه با توان نیروی های متخصص داخلی شرکت انجام خواهد شد.

مهندس دهقان پور افزود؛ در این دو تعمیرات اساسی بخش های اصلی توربین، ژنراتور، دو واحد، و بویلر واحد اشکودا، و دیگر تجهیزات جانبی، مورد تعمیرات اساسی قرار خواهند گرفت، تا بتوانیم واحد اشکودا یک با ظرفیت ۶۰ مگاوات و واحد آلستوم یک با ظرفیت ۱۸/۵ مگاوات را با حداکثر توان خود در مدار تولید به ویژه در تابستان سال ۱۴۰۳ قرار دهیم.

مدیر عامل شرکت مدیریت تولید برق مشهد اضافه کرد: امیدواریم با تکیه به دانش و تجربه کارکنان این شرکت شاهد تقویت تولید واحد‌های نیروگاه باشیم تا بتوانیم تابستانی توام با آسایش برای مردم به ارمغان بیاوریم.

لازم به ذکر است که این شرکت با سابقه بیش از ۵۹ سال توانسته است با اجرای دقیق و به موقع برنامه های سرویس و نگهداری در بازه های زمانی منظم، به میزان قابل توجهی موجب افزایش طول عمر تجهیزات و حفظ پایایی واحدها گردیده و خدمات شایانی را به مشترکین برق فراهم نماید.