اجرایی کردن گردشگری در تاسیسات آبی استان گلستان در سال ۱۴۰۰

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان با معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گلستان گفت: یکی از اقدامات شرکت آب منطقه ای استان در سال ۱۳۹۹ فراخوان ۲۸ نقطه در سدها و تاسیسات آبی استان به دلیل برخورداری از ظرفیت مناسب توسعه گردشگری برای جذب سرمایه‌گذاران بود که در نهایت در ۵ نقطه ،سرمایه گذارانی […]

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان با معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گلستان گفت: یکی از اقدامات شرکت آب منطقه ای استان در سال ۱۳۹۹ فراخوان ۲۸ نقطه در سدها و تاسیسات آبی استان به دلیل برخورداری از ظرفیت مناسب توسعه گردشگری برای جذب سرمایه‌گذاران بود که در نهایت در ۵ نقطه ،سرمایه گذارانی اعلام آمادگی کرده و در حال گذراندن مراحل قانونی و اداری است که امیدوار هستیم با تسریع در روند کار در سال ۱۴۰۰ به بهره برداری برسد.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای استان، مهندس سید محسن حسینی اظهار کرد:  مطالعه مکانیابی احداث نیروگاه های برقابی در ۱۰۰ نقطه از استان که در سال گذشته به عنوان ایده مطرح شد و دفتر فنی شرکت در حال نوشتن شرح خدمات و در نهایت گرفتن مشاور برای مطالعات این طرح است.
وی افزود: این نیروگاه ها در صورت اجرا ضمن تولید برق به میزان حدود ۱۰ مگاوات در هر نقطه هم می توانند برق تولیدی بخشی از استان را تامین و همچنین نیاز به خطوط انتقال فشار قوی ندارند.
مهندس حسینی بیان کرد:اجرای پنل های خورشیدی بر روی مخازن سدها که هم یتواند به تامین برق استان کمک کرده و هم به لحاظ صرفه اقتصادی مفید است.
وی افزود: انتقال آب صنعت از دیگر موضوعاتی است که از سال گذشته پیگیر آن هستیم و در صدد هستیم این موارد و موضوعات توسط استانداری برای جذب سرمایه گذاران مطرح شود تا در افکار سرمایه گذاران در استان ثبت شود و در حال بکارگیری مشاور برای مطالعه آن هستیم.
مهندس کریمی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری نیز در این جلسه گفت: موضوعات مطرح شده توسط شرکت آب منطقه ای استان موضوعات قبل توجهی  برای سرمایه گذاری هستند اما سرمایه گذاران اطلاعات صحیحی از این موضوعات ندارند و لازم است نمونه های استانی این اقدامات و سرمایه گذاری ها توسط شرکت آب منطقه ای استان جمع بندی و به صورت پکیج در اختیار ما قرار داده شود تا بتوانیم سرمایه گذاران را توجیه کنیم.
وی افزود: سدهای استان قابلیت های بسیار گردشگری دارند و در صورت توجیه سرمایه گذاران قطعا سرمایه گذاران زیادی جذب می شوند.