اتمام فاز اول پیاده سازی حفاظت و اتوماسیون در شبکه توزیع برق استان اردبیل

معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع برق استان اردبیل اعلام کرد با توجه به گستردگی تجهیزات حفاظتی؛ فاز اول پروژه پیاده سازی حفاظت از تجهیزات شبکه به اتمام رسید.

ناصرعبدالهیان گفت: این اقدام در قالب یک برنامه میان مدت تعریف شده بود که با همت همکاران رلیاژ در آبان ماه سالجاری ، با تست نهایی عملکرد هر یک از تجهیزات به پایان رسید.

وی اظهار داشت: با اتمام این پروژه ، شاهد کاهش مدت زمان خاموشی ، افزایش رضایتمندی مشترکان، مدیریت سریع بار در زمان پیک و مدیریت خاموشی ها در مواقع بحران خواهیم بود.

عبدالهیان عنوان کرد : با توجه به اهداف مطرح شده ۱۱۰ دستگاه رله ثانویه، ۱۶ دستگاه ریکلوزر زمینی و هوایی، ۷ دستگاه سکشنلایزر در سطح استان شناسایی شد و پس از تعمیر و انجام محاسبات فنی و اعمال هماهنگی حفاظتی با شبکه بالادستی مورد بهره برداری مجدد قرار گرفت.

معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت با بیان این موضوع که ۳۶ دستگاه سکسیونر کنترل از راه دور خریداری شده با همت همکاران در کمترین زمان ممکن جایابی و قبل از شروع پیک تابستان سالجاری برای مدیریت بارهای کشاورزی و صنعتی مورد بهره برداری قرار گرفت ؛ اظهار امیدواری کرد قابلیت رویت پذیری این نوع از تجهیزات خواهد توانست گامی نو در مدیریت و هدایت همکاران اتفاقات در جایابی خطا فراهم کند.

عبدالهیان در ادامه بیان کرد با توجه به فعالیت های انجام یافته ، از دیگر برنامه های این معاونت ، خرید تجهیزات حفاظتی نوین و اتمام نصب تجهیزات کنترل پذیری برای بارهای تحویل اولیه می باشد .

وی فراهم ساختن بسترهای لازم برای تحلیل رکوردهای ثبت شده در تجهیزات حفاظتی در راستای آنالیز حوادث و انجام تعمیرات پیشگیرانه اضطراری را از دیگر برنامه های معاونت بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت برشمرد.