آمادگی واحدها جهت تامین برق در کهگیلویه و بویراحمد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد از آمادگی تمامی واحدهای اتفاقاتی ، عملیاتی و دیسپاچینگی برای تامین برق روزهای گرم تابستان خبرداد و اظهارداشت: برق ادارات دولتی در این استان، در زمان بالا رفتن مصرف برق از حد معمول خود در ساعت ۱۳ قطع و تا ساعت ۱۶ عصر (یعنی ساعت پایانی […]

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد از آمادگی تمامی واحدهای اتفاقاتی ، عملیاتی و دیسپاچینگی برای تامین برق روزهای گرم تابستان خبرداد و اظهارداشت: برق ادارات دولتی در این استان، در زمان بالا رفتن مصرف برق از حد معمول خود در ساعت ۱۳ قطع و تا ساعت ۱۶ عصر (یعنی ساعت پایانی اوج بار) وصل نخواهد شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان، “مهندس ‌داود راهزادی ” در نشستی با پیمانکاران شرکت با بیان این مطلب گفت: با وجود تمامی تدابیر و تلاش های صورت گرفته، مصرف برق در کهگیلویه و بویراحمد رو به رشد بوده و به منظور جلوگیری از خاموشی های احتمالی، قطعی برق ادارات دولتی در ساعات اوج بار در دستور کار قرار گرفته شده است.
وی افزود: تعداد مشترک عمومی در استان ۱۲ هزار و ۵۳۵ مشترک هستند که از این تعداد حدود یک هزار و ۵۰۰ مشترک دستگاه های دولتی هستند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد گفت: براساس ابلاغیه ای از سوی این شرکت، از دستگاه های اجرایی و شرکت های خدمات رسان خواسته شده از مصرف بی رویه برق خودداری و دستگاه های سرمایشی آنان در ساعات غیرضرور خاموش باشد.
راهزادی افزود: کارشناسان مرکز پایش شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد بر عملکرد دستگاه های اجرایی و شرکت های خدمات رسان نظارت خواهند داشت.
وی تاکید کرد: تمامی دستگاه های اداری در این استان به طور بسیار زیادی از وسایل برقی پر مصرف مانند کولرهای گازی و اسپلیت ها استفاده می کنند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد گفت: زنگ خطر افزایش مصرف برق در این استان به صدا درآمده که در این باره باید مشترکین نسبت به مدیریت مصرف برق تمهیدات جدی تری در نظر بگیرند.
راهزادی افزود: میزان مصرف برق در این استان طی ساعات اوج بار از مرز ۴۲۹ مگاوات گذشته و نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد حدود ۱۲ درصدی داشته است.
وی ابراز داشت: سهم دستگاه های اداری کهگیلویه و بویراحمد از این میزان به بیش از ۱۰۰ مگاوات می رسد.
راهزادی از مدیران دستگاه های اداری در کهگیلویه و بویراحمد خواست درخواست های مراجعه کنندگان خود را تا قبل از ساعات ۱۳ هر روز پاسخ داده و اقدام به خاموش نمودن وسایل برقی خود کنند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد گفت: همچنین برای حدود ۲ هزار مشترک کشاورزی و صنعتی در این استان طی ساعات اوج بار خاموشی در نظر گرفته شده که برق این مشترکین براساس تفاهم نامه های صورت گرفته از ساعت ۱۲ تا ۱۶ هر روز قطع می شود.
وی تاکید کرد: برق این مشترکین تا پانزدهم شهریورماه امسال روزانه به مدت چهار ساعت قطع می شود تا بتوان با مدیریت مصرف از خاموشی ها جلوگیری کرد.
تعداد مشترکین برق در کهگیلویه و بویراحمد ۲۶۵ هزار مشترک بوده که حدود ۲۱۰ هزار از این تعداد مشترکین برق روستایی هستند.