آمادگی مقابله با خشکسالی و تنش آبی ۱۴۰۰

کمیته مدیریت بحران و پدافند غیر عامل در راستای پیشگیری از تنش آبی و سازگاری با کم آبی در سال جاری برگزار شد. به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای کردستان، مهندس آرش آریانژاد ضمن اشاره به میزان کاهش بارندگی در فروردین ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، اظهار داشت: […]

کمیته مدیریت بحران و پدافند غیر عامل در راستای پیشگیری از تنش آبی و سازگاری با کم آبی در سال جاری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای کردستان، مهندس آرش آریانژاد ضمن اشاره به میزان کاهش بارندگی در فروردین ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، اظهار داشت: با توجه به شرایط خشکسالی حادث شده، جلسات کمیته مدیریت بحران و پدافند غیرعامل جهت بررسی و هماهنگی های لازم به صورت هفتگی برگزار می گردد .
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای کردستان به تسریع در اقدامات مدیریتی در حوزه بحران و پدافند غیرعامل اشاره کرد و گفت: تأمین آب شرب شهروندان از اولویت های این شرکت می باشد که برنامه ریزی های عملیاتی جهت تأمین آب شرب پایدار به خصوص در شهرهایی که منبع تأمین آب شرب آن از محل سدها می باشد، انجام گردیده و همچنین هماهنگی های لازم با شرکت توسعه آب و نیروی ایران در خصوص ذخیره ۴۰ میلیون متر مکعبی حجم آب سد آزاد، جهت رهاسازی دو مرحله ای ( اردیبهشت و مهر ماه ) به سد قشلاق انجام گردیده است.
وی در ادامه افزود: در راستای جلوگیری از قطعی برق در تاسیسات و ادارات شهرستانهای تابعه در فصول پیک مصرف برق، آمادگی های لازم جهت استقرار دیزل ژنراتورها، بعمل آمده است.
مهندس آریانژاد خاطر نشان کرد: پایش آب سد قشلاق به صورت مستمر صورت می پذیرد و به منظور ارتقاء کیفی آب این سد هماهنگی های لازم براساس مطالعات بعمل آمده جهت خرید تجهیزات با شرکت مدیریت منابع آب ایران صورت گرفته است.
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای کردستان، در پایان با اشاره به کاهش نزولات جوی و کم آبی امسال یادآور شد، عبور از شرایط پیش رو صرفا با همکاری و همدلی هم استانی های شریف با مصرف صحیح و بهینه منابع آب در تمامی بخشهای شرب، کشاورزی، صنعت و خدمات امکان پذیر خواهد بود.