آغاز نهضت اخذ خسارت از چاه‌های غیر مجاز در تربت جام

به گفته معاون امور منابع آب تربت جام با محاسبه خسارت برای ۲۳۵ حلقه چاه غیرمجاز در شهرستان تربت جام و آمادگی برای پیگیری در مراجع قضایی، نهضت اخذ خسارت از چاه‌های غیر مجاز در شهرستان تربت جام آغاز شد.

آغاز نهضت اخذ خسارت از چاه‌های غیر مجاز در تربت جام

به گزارش برقاب، “علیرضا عامری” قائم مقام شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی در ابتدای سال جاری، امسال را سال نهضت اخذ خسارت از چاه‌های غیر مجاز اعلام کرده بود.

“سیدمجید سید الحسینی” در حضور قائم مقام مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی که به همراه مشاور مدیرعامل به تربت جام سفر کرده بودند با بیان گزارشی از نحوه برخورد با متخلفان آبی افزود: خسارت اضافه برداشت ۴۰۰ حلقه چاه دارای پروانه بهره‌برداری نیز برآورد و ابلاغ شده که تاکنون ۲۵ درصد آن وصول شده است.

“یوسف اختری” مدیر امور منابع آب تربت جام نیز بر لزوم تسریع در روند اخذ جریمه از مالکان چاه‌های غیر مجاز در راستای بازدارندگی بیشتر در خصوص جلوگیری از حفر و بهره‌برداری از چاه‌های غیرمجاز تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی، قائم مقام مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی با اشاره به اینکه هزینه فراوان انسداد چاه‌های غیرمجاز در سال‌های گذشته بازدارندگی مطلوب را نداشته است گفت: نهضت اخذ خسارت از متخلفان باید با جدیت در دستور کار قرار گیرد.

“علیرضا طاهری” مشاور مدیرعامل آب منطقه‌ای نیز که “علیرضا عامری” را همراهی می‌کرد با اشاره به نتایج ثمربخش نهضت نصب کنتورهای هوشمند بر روی چاه‌های مجاز که از ابتدای دهه ۹۰ اجرایی شد گفت: امیدواری زیادی داریم که نهضت اخذ خسارت از چاه‌های غیرمجاز نیز به نتایج مطلوب برسد.