مدیر دفتر بازار برق شرکت توزیع نیروی برق فارس:

آغاز به کار نیروگاه بزرگ خورشیدی در جهرم فارس

مدیر دفتر بازار برق شرکت توزیع نیروی برق فارس گفت

به گزارش برقاب، مدیر دفتر بازار برق شرکت توزیع نیروی برق فارس گفت: فاز اول نیروگاه خورشیدی یک مگاواتی با قدرت ۵۰۰ کیلووات در شهرستان جهرم از توابع استان فارس آغاز به کار کرد. اسماعیل خاتمی با اعلام این خبر افزود: این نیروگاه در زمینی به مساحت یک هکتار، طی مدت دو سال و توسط بخش خصوصی و با اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال، احداث شده است.

وی با بیان اینکه شهرستان فسا با احداث ۱۰۰ سامانه، شهرستان بختگان با ۷۸سامانه و شهرستان اقلید با ۷۱ سامانه خورشیدی بیشترین تعداد نصب سامانه ها را در میان سایر شهرستان های استان فارس دارند، اظهار داشت: متوسط میزان تابش این استان را بین ۲هزار تا ۲۲۰۰ کیلو وات ساعت بر متر مربع در سال است که این میزان تابش برای نیروگاه های خورشیدی مناسب می باشد.

مدیر دفتر بازار برق شرکت توزیع نیروی برق فارس در ادامه سخنان خود یادآورشد: از ابتدای اجرای طرح بهره گیری از ظرفیت سامانه های خورشیدی درسال ۹۵ تاکنون، تعداد ۹۳۵سامانه خورشیدی مختص مشترکان با توان تولیدی ۶۲۲۵ کیلووات با سرمایه گذاری بالغ بر یک هزار و ۷۴۳ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی در سطح شهرستان های استان فارس نصب و راه اندازی شده است.

خاتمی، در تشریح شرایط جهت نصب سامانه خورشیدی در استان فارس نیز بیان داشت: داشتن انشعاب برق به نام متقاضی در محل مورد تقاضا جهت نصب نیروگاه خورشیدی، مراجعه به سایت شرکت توزیع نیروی برق استان فارس جهت ثبت نام و ارسال درخواست، امکان صدور مجوز برای تمام تعرفه های خانگی، تجاری، صنعتی و کشاورزی و امکان اتصال نیروگاه متقاضی با کنتور مستقل به شبکه برق از جمله شرایط جهت نصب سامانه خورشیدی در استان فارس است و متقاضیان می توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر به آدرس الکترونیکی www.satba.gov.ir مراجعه نمایند.