آغاز احداث بلوک سیکل ترکیبی جدید نیروگاه نکا

احداث بلوک سیکلترکیبی جدید نیروگاه نکا به زودی آغاز میشود.      مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی در مراسم بهرهبرداری از پروژه افزایش توان عملی واحدهای نیروگاه شهیدسلیمی نکا با اعلام این خبر افزود: با صرف هزینه‌ای اندک محدودیت‌های تولید یکی از واحدهای بخار مجموعه مرتفع و توان این نیروگاه حدود 23 مگاوات افزایش یافت.      محسن […]

احداث بلوک سیکلترکیبی جدید نیروگاه نکا به زودی آغاز میشود.

     مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی در مراسم بهرهبرداری از پروژه افزایش توان عملی واحدهای نیروگاه شهیدسلیمی نکا با اعلام این خبر افزود: با صرف هزینه‌ای اندک محدودیت‌های تولید یکی از واحدهای بخار مجموعه مرتفع و توان این نیروگاه حدود 23 مگاوات افزایش یافت.

     محسن طرزطلب ادامه داد:‌ در طی چند سال گذشته در راستای خطوط راهبردی مشخص شده از سوی وزارت نیرو برنامه‌های افزایش بهره‌وری، کاهش هزینه‌ها و استفاده مناسب‌تر از تاسیسات و تجهیزات موجود در دستور کار این شرکت قرار گرفته است.

      وی تاکید کرد: در چند سال اخیر با ارتقای واحدهای گازی موجود و رفع محدودیت‌ واحدهای بخار شاهد اتفاقات خوبی در این زمینه بوده‌ایم و با هزینه‌های بسیار اندک توانسته‌ایم بهره‌وری واحدهای نیروگاهی را افزایش بدهیم.

      طرزطلب با بیان اینکه تعمیرات سالیانه واحدهای نیروگاه نکا در زمان مقرر به پایان رسیده است، گفت:‌ اوایل تیرماه شکسته شدن پره یکی از توربین‌های بخار نیروگاه نکا موجب از مدار خارج شدن این واحد در روزهای پیک تابستان شده بود که با تلاش شبانه‌روزی کارکنان این مجموعه، واحد ظرف سه روز به مدار تولید بازگشت.

      وی اضافه کرد: نیروگاه نکا در حال حاضر دارای چهار واحد بخار هر یک به ظرفیت 440 مگاوات است که در کنار این واحدها یک نیروگاه سیکل ترکیبی نیز احداث شده و در مدار بهره‌برداری است. مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی ادامه داد: همچنین براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته عملیات اجرایی احداث یک بلوک سیکل ترکیبی جدید دیگر نیز در این نیروگاه به زودی آغاز خواهد شد. 

نیروگاه نکا همواره نماد کوشش و استقامت در صنعت برق است

‌      وزیر نیرو در آئین بهره برداری از پروژه افزایش توان عملی تولید نیروگاه شهیدسلیمی نکا به ظرفیت  23 مگاوات با بیان این مطلب افزود: نیروگاه نکا از سال 1359 که برای نخستین بار به همراه وزیر شهید، شهید عباسپور از این مجموعه بازدید داشته‌ام، همواره « نماد کوشش و استقامت » بوده و گویی در تمثیل سه حرف شکلدهنده نکا بیارتباط با این موضوع نیست و در عملکرد کارکنان نیروگاه نیز تبلور یافته است.  

      رضا اردکانیان ادامه داد: در دوران دفاع مقدس که آن سالها آسیبهایی بر پیکر صنعت برق وارد    میشد و چه در دوران سازندگی و تلاش و تولید، همواره از نکا خبرهایی حاکی از نوآوری، تلاش، پیگیری، استقامت و سماجت در بهره‌برداری حداکثری از ظرفیت واحدهای نیروگاه داشته‌ایم که جای قدردانی دارد.

       وی همچنین پس از استماع گزارش مدیرعامل نیروگاه نکا در خصوص اقدامات نیروگاه در سالهای اخیر بویژه تعمیرات غیر مترقبه و تعویض پره آسیبدیده توربین در کوتاهترین زمان ممکن، اظهار داشت: در شرایط اوج مصرف شبکه، تمامی نیروگاه‌های کشور برای تامین برق پایدار و مطمئن مشترکان بطور       شبانهروزی مشغول فعالیت هستند، اما کاری که در نیروگاه شهیدسلیمی نکا انجام شده، بسیار ارزنده بود که بیانگر تلاش، فعالیت و خوش فکری دستاندرکاران، مدیران، مهندسین و کارکنان صنعت برق کشور است.