آغاز اجرای فاز نخست طرح بزرگ آبرسانی به شهر کاشمر

مدیر امور آب و فاضلاب کاشمر از آغاز اجرای فاز نخست طرح بزرگ آبرسانی به این شهر خبرداد. علی رضا عباسی در همین رابطه به حفر شش حلقه چاه در سال 88 اشاره کرد و افزود: تجهیز، برقرسانی و اجرای خطوط انتقال این تعداد چاه به طول 5 هزارو 280متر، شش باب ساختمان سرچاه، 565متر […]

مدیر امور آب و فاضلاب کاشمر از آغاز اجرای فاز نخست طرح بزرگ آبرسانی به این شهر خبرداد.
علی رضا عباسی در همین رابطه به حفر شش حلقه چاه در سال 88 اشاره کرد و افزود: تجهیز، برقرسانی و اجرای خطوط انتقال این تعداد چاه به طول 5 هزارو 280متر، شش باب ساختمان سرچاه، 565متر حصار کشی و 13 باب حوضچه با اعتبار 66میلیارد و 27میلیون ریال آغاز شده است.
به گفته وی فاز اول تا پایان امسال به اتمام می رسد و فاز دوم و نهایی طرح هم سال 1400عملیاتی خواهد شد.
وی ضرورت اجرای فاز اول طرح را عملیاتی شدن ساخت باند کنار گذر کاشمرو عملیات توسعه فرودگاهی در این شهراعلام کرد که قبل از اجرایی شدن این پروژه ها بایستی به سرانجام برسد.
وی با اشاره به دوشهر و 56روستای تحت پوشش آبفا کاشمر از سفره های زیر زمینی به عنوان منابع تامین آب شرب شهرهای و روستاهای شهرستان نام برد و افزود: سه روستای شهرستان از طریق تانکر آبرسانی می شوند که روستای “گندم بر” بزودی با ابلاغ قرارداد اجرای خطوط انتقال و ساخت مخزن، تحت پوشش شبکه آب قرار می گیرد و دو روستای دیگر هم پس از بررسی و شناسایی منابع تولید با کیفیت، از آب لوله کشی بهره مند خواهند شد.