آغاز آبرسانی به زرین دشت از سد رودبال

مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت آب منطقه ای فارس از آغاز بهره برداری از فاز نخست عملیات آبرسانی از سد رودبال به شهرستان زرین دشت خبر داد. به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای فارس، حمیدرضا دهقانی اظهار کرد: آبرسانی از سد رودبال به شهرستان زرین دشت به لطف خداوند و بعد از ماه […]

مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت آب منطقه ای فارس از آغاز بهره برداری از فاز نخست عملیات آبرسانی از سد رودبال به شهرستان زرین دشت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای فارس، حمیدرضا دهقانی اظهار کرد: آبرسانی از سد رودبال به شهرستان زرین دشت به لطف خداوند و بعد از ماه ها تلاش مهندسان و نیروهای خدوم این مرز و بوم آغاز گردید.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای فارس گفت: فاز نخست پروژه آبرسانی به زرین دشت از سد رودبال  دارای یک خط لوله ۴۱ کیلومتری است که ۱۲۰ لیتر بر ثانیه آب را با تایید اداره بهداشت زرین دشت انتقال می دهد و 32000 نفر از نعمت آب آشامیدنی سالم برخوردار می شوند .

وی افزود: ظرفیت کل این پروژه انتقال ۳۶۰ لیتر بر ثانیه آب می باشد که ان شاالله با تامین بودجه از سوی نهادهای ذی ربط  به بهره برداری خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای فارس اظهار نمود: از پیگیری ها و زحمات استاندارمحترم ، نمایندگان محترم فارس در مجلس شورای اسلامی و مسئولین محلی قدردانی به عمل می آوریم و همچنین از مردم عزیزی که بابت ساخت این پروژه   متحمل مشکلاتی شده و بردباری پیشه کرده اند،قدردانی می نماییم.

دهقانی خاطرنشان کرد: در سالهای اخیر  پروژه های مختلف آبرسانی در استان فارس به بهره برداری رسید که فاز نخست خط دوم انتقال آب از سد درودزن به شیراز،  آبرسانی به جهرم از سد سلمان فارسی، آبرسانی به سعادتشهر از چاههای تنگ سیوند، آبرسانی به داراب از سد رودبال، آبرسانی به فسا از سد رودبال،آبرسانی به زرین دشت از سد رودبال از آن جمله می باشد.

به گفته مدیرعامل شرکت آب منطقه ای فارس،  طرح هایی همچون فاز دوم آبرسانی به شیراز از سد درودزن ، آبرسانی به شهرستان قیرکارزین از سد سلمان فارسی، آبرسانی به فیروزآباد از سد تنگاب و آبرسانی به ارسنجان از چاههای تنگ سیوند در دست اقدام می باشد و در آینده ای نزدیک به بهره برداری می رسد.