پیگیری جدی استاندار آذربایجان شرقی

آخرین وضعیت پروژه آبرسانی به میانه

استاندار آذربایجان شرقی به همراه مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان از آخرین وضعیت پروژه آبرسانی به میانه از سد گرمی چای بازدید کرد.

به گزارش برقآب، به نقل از آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی، استاندار آذربایجان شرقی به همراه مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان از آخرین وضعیت پروژه آبرسانی به شهر میانه از سد گرمی چای بازدید کرد.

یوسف غفارزاده در حاشیه این بازدید، اظهار کرد: حدود ۱۱ پروژه مهم و اولویت دار بخش آب در سفر ریاست جمهوری مصوب شده که جمعا ۳۶۵۰ میلیارد تومان اعتبار در این سفر برای بخش آب در نظر گرفته شد که سهم سال ۱۴۰۱ رقم ۱۶۵۰ میلیارد بود و تا به امروز تمامی این مبلغ تخصیص یافته و حتی ۹۰ درصد آن به صورت نقدی بوده است.

وی افزود: تمامی این ۱۱ پروژه فعال شده و تعدادی از این پروژه‌های مهم مثل سد گرمی چای، شبکه آیدوغموش و سد شهریار در میانه بودند که امیدواریم این پروژه‌ها به زودی به نتیجه برسند.

وی ادامه داد: پروژه آبرسانی به شهر میانه از سه پروژه سد گرمی چای، تصفیه خانه و خط انتقال آب به شهر میانه تشکیل می‌شود .

غفارزاده افزود: خط انتقال، تصفیه خانه ۴۵۰ لیتر در ثانیه تکمیل شده و سد گرمی چای هم به مرحله اول آبگیری رسیده و تست‌های مربوط به تصفیه خانه و خط انتقال در مرحله انجام است.

بر اساس این گزارش، استاندار و مشاور فنی استاندار و مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی در بازدید از سد گرمی چای در جلسه‌ای با حضور پیمانکار و مشاور پروژه، مسائل فنی مربوطه هم‌چون نحوه افزایش تراز آب در جهت تامین آب سالم شهر میانه بررسی و تصمیمات لازم را اتخاذ کردند.

در ادامه استاندار از تصفیه خانه میانه و خط انتقال تا مخازن میانه نیز بازدید و در جریان این بازدید، توضیحات لازمه توسط مشاور پروژه ارائه شد.

بر اساس صورت جلسه‌ای که در این بازدید تنظیم و زمانبندی شد، پیمانکار با نظارت مشاور باید وظایف محول شده را انجام دهد.

گفتنی است، پس از اتمام این جلسه، مسئولان استانی و شهرستانی به مسائل و مشکلات تعدادی کشاورزان بالا دست سد گرمی چای که به خاطر خشکسالی آب به مزرعه آن‌ها نرسیده بود، رسیدگی و تصمیم گیری لازم اتخاذ شد.