آب شرب  5 هزار روستایی در شهرستان رشتخوار پایدار شد

مدیر امور آبفا رشتخوار اعلام کرد: مشکل آب دو روستای این شهرستان با جمعیت بیش از 5 هزار نفر رفع شد.

“میثم شریعت” افزود: با پیگیری فراوان مدیرعامل آبفا خراسان رضوی و دریافت مجوز از  شرکت آب منطقه ای استان ، چاه مشترک روستاها “عمیدی” و “باسفر” جابجا و تا عمق 182 متر حفر شد و توان تولید آب از هشت لیتر برثانیه به 21 لیتر  افزایش یافت.

وی خاطر نشان کرد: با این اقدام آب شرب مورد نیاز اهالی این دو روستا که حتی در فصل زمستان هم تنها ۱۰ ساعت در شبانه روز آب داشتند تامین و پایدار شد.

وی اعتبار صرف شده برای اجرای این پروژه  شامل حفر و  تجهیز چاه را 15 میلیارد ریال اعلام کرد و اظهار داشت: چاه جدید  پس از اتصال به مخزن ذخیره هزار مترمکعبی و تنظیم شیر فلکه ها و موازن سازی فشار در دو روستا ، وارد مدار شد.

وی با بیان اینکه  این عملیات تشکر فرماندار و بخشدار مرکزی شهرستان و  دهیاران و اعضای شورای روستاهای “باسفر” و “عمیدی” از مجموعه آبفا استان و شهرستان را در پی داشت ، به اجرای پروژه افزایش کیفیت آب شهرجنگل و 20 روستای این بخش جنگل شهرستان رشتخوار با جمعیت 15 هزار نفر را اشاره کرد و اظهار داشت: با نوسازی چاه “کت شهری”  در منطقه که توان تولید آن به علت مشکلات فنی و پارگی جدار لوله های چاه به هشت لیتر برثانیه کاهش یافته بود به 18 لیتر برثانیه افزایش و کیفیت  آب شرب مشترکان بخش جنگل در حد قابل توجهی ارتقاء یافت.

“میثم شریعت ” هزینه صرف شده برای اجرای  پروژه کیفی سازی آب بخش جنگل را دو میلیارد ریال اعلام کرد و  از تلاش و پیگیری آبفا استان برای حفر چاه در اراضی آستان قدس به منظور رفع دائم مشکل کمی و کیفی آب این بخش خبرداد.

وی در پایان یادآور شد: آبفای رشتخوار  به 64 هزارنفر جمعیت ساکن در 57 روستا و دو  شهر خدمت رسانی می کند.