آب رسانی به روستاهای سیستان

۱۵ روستای سیستان و بلوچستان با جمعیت ۸۴۶۰ نفر با حضور وزیر نیرو آب‌رسانی شد. به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان، در بیست و یکمین هفته از پویش الف ب ایران آیین افتتاح پروژه آب‌رسانی به ۱۵ روستای مجتمع ۴۱ روستایی غرب و شرق بمپور با حضور رضا اردکانیان، وزیر نیرو از […]

۱۵ روستای سیستان و بلوچستان با جمعیت ۸۴۶۰ نفر با حضور وزیر نیرو آب‌رسانی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان، در بیست و یکمین هفته از پویش الف ب ایران آیین افتتاح پروژه آب‌رسانی به ۱۵ روستای مجتمع ۴۱ روستایی غرب و شرق بمپور با حضور رضا اردکانیان، وزیر نیرو از طریق ویدیو کنفرانس برگزار گردید.

“علی‌رضا” قاسمی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تاکید بر اولویت قرار دادن منافع ملی و مطالبات به حق مردم اظهار کرد: مجتمع غرب وشرق بمپور با جمعیت ۶۲ هزار نفر اواخر سال ۹۷ کلنگ‌زنی شد و ۱۷ روستای مجتمع با جمعیت ۳۵۰۰۰ نفر از این طرح و نعمت آب آشامیدنی در سال گذشته بهره‌مند شدند.

وی در خصوص جزئیات اجرای پروژه مجتمع غرب و شرق بمپور افزود: برای این پروژه ۱۱۷ کیلومتر خطوط انتقال اصلی و فرعی بعلاوه‌ی ۱۱۲۰۰ مترمکعب مخزن ذخیره برنامه‌ریزی که به صورت کامل اجرا شده است و از ۴۵۰ کیلومتر. شبکه توزیع ۳۵۰ کیلومتر آن اجرا شده همچنین ۱۰ حلقه چاه تاکنون حفر و تجهیز شده.

وی ادامه داد: برای ۱۵ روستای این مجتمع ۶۸ کیلومتر شبکه توزیع و اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

قاسمی گفت: در حال حاضر اجرای شبکه توزیع تعداد ۸ روستای جدید با جمعیت ۱۸۵۰۰ نفر به ارزش ۴۲ میلیارد ریال آغاز گردیده و خاطرنشان کرد با برنامه ریزی صورت گرفته توسط شرکت آب و فاضلاب استان در قالب پویش الف ب ایران، مقرر گردیده تا پایان سال ۱۳۹۹ تعداد ۱۰۰ روستای فاقد از نعمت آب آشامیدنی و تا پایان دولت تدبیر و امید ۷۳ روستای جدید از نعمت آب آشامیدنی با جمعیت ۵۲ هزار نفر بهره مند خواهند شد.