آبگیری 20 میلیون متر مکعبی سد شهر بیجار

رئیس اداره بهره برداری و نگهداری از سد و نیروگاه برق‌آبی (آیت الله بهجت) شهر بیجار، از آبگیری و ذخیره سازی 20 میلیون متر مکعبی این سد از ابتدای سال آبی جاری (اول مهر) تاکنون خبر داد. علیرضا آقاجانی با اعلام این خبر گفت: با توجه به بارش های مناسب  در ابتدای فصل پائیز  در […]

رئیس اداره بهره برداری و نگهداری از سد و نیروگاه برق‌آبی (آیت الله بهجت) شهر بیجار، از آبگیری و ذخیره سازی 20 میلیون متر مکعبی این سد از ابتدای سال آبی جاری (اول مهر) تاکنون خبر داد.

علیرضا آقاجانی با اعلام این خبر گفت: با توجه به بارش های مناسب  در ابتدای فصل پائیز  در چند روز اخیر در استان گیلان ، از این فرصت جهت ذخیره سازی آب در مخزن سد (آیت الله بهجت) شهر بیجار استفاده شد .

وی با اشاره به ذخیره حدود 43 میلیون متر مکعبی آب این سد در پایان سال آبی گذشته افزود : هم اکنون پس از بارش های خوب در استان گیلان، حدود 63 میلیون متر مکعب آب معادل ۶۰ درصد حجم مخزن، پشت سد (آیت الله بهجت)  شهر بیجار ذخیره شده است.

سد مخزنی (آیت الله بهجت) شهر بیجار با حجم مخزن 105 میلیون مترمکعب و حجم آب قابل تنظیم سالانه ۱۶۵ میلیون مترمکعب است.این سد با هدف تأمین آب شرب مورد نیاز  70 درصد جمعیت استان و آب مورد نیاز 150 هکتار اراضی کشاورزی پائین منطقه و همچنین تولید 6.3 مگاوات انرژی برق آبی احداث گردیده است .