آبشار یاسوج

آبشار یاسوج از جاذبه‌های اصلی شهر یاسوج واقع در استان کهگیلویه_وبویراحمد و از زیباترین آبشارهای ایران است که در فاصله ۲ کیلومتری مرکز شهر یاسوج و در شمال یاسوج واقع شده است. این آبشار با ارتفاع ۱۰ متر از آب چشمه‌های موجود در کوه‌های زاگرس می‌جوشد. پارک آبشار یاسوج به‌دلیل پتانسیل طبیعی منطقه در راستای […]

آبشار یاسوج از جاذبه‌های اصلی شهر یاسوج واقع در استان کهگیلویه_وبویراحمد و از زیباترین آبشارهای ایران است که در فاصله ۲ کیلومتری مرکز شهر یاسوج و در شمال یاسوج واقع شده است.
این آبشار با ارتفاع ۱۰ متر از آب چشمه‌های موجود در کوه‌های زاگرس می‌جوشد.
پارک آبشار یاسوج به‌دلیل پتانسیل طبیعی منطقه در راستای شرقی غربی درست شده است و درختان زیبایی نیز در مسیر رودخانه آبشار رشد کرده و همچنین حصار دیوار مانندی وجود دارد که دو رشته‌ کوه در پیرامون آن ایجاد شده است. منظره‌های زیبایی با هدایت آب رودخانه به درون استخرها، حوضچه‌‌ها، ایجاد آبریز‌ها و آبشارهای کوچک خلق شده است. به منظور اسکان و نشستن در این این پارک زیبا آلاچیق‌هایی قرار داده شده است. در این محل درختان قد بلند وجود دارد و به‌وسیله دو رشته‌کوه حصاربندی شده که از این نظر دارای آب و هوایی خنک و مطلوب در فصل تابستان است.

آبشار یاسوج، اصلی ترین جاذبه گردشگری این شهر - کجارو

آبشار یاسوج نیازمند توجه بیشتر مسئولان - ایرنا

لزوم واگذاری آبشار به شهرداری یاسوج - پایگاه خبری تحلیلی بویرنیوز ...