آبرسانی به 72 روستا در خراسان رضوی

به گفته مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی 72 روستای این استان تا پایان سال آبرسانی می شوند. سید ابراهیم علوی افزود: 48 هزار جمعیت ساکن در این تعداد روستا طی دو مرحله و در قالب پویش هر هفته الف- ب ایران از آب شرب پایدار برخوردار می شوند. وی افزود:ساخت 51 مجتمع […]

به گفته مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی 72 روستای این استان تا پایان سال آبرسانی می شوند.
سید ابراهیم علوی افزود: 48 هزار جمعیت ساکن در این تعداد روستا طی دو مرحله و در قالب پویش هر هفته الف- ب ایران از آب شرب پایدار برخوردار می شوند.

وی افزود:ساخت 51 مجتمع با 760روستای تحت پوشش هم از محل منابع مالی صندوق توسعه ملی در دستور کار قرار گرفته است که تاکنون 22 مجتمع به بهره برداری رسیده است و مابقی دردست اقدام می باشد.
وی اعتبار مورد نیاز تکمیل این تعداد پروژه را 5 هزار و500 میلیارد ریال اعلام کرد و اظهار داشت : تاکنون 12هزارمیلیارد ریال دراجرای پروژه های آبرسانی از سوی صندوق توسعه ملی پرداخت شده است.
وی با بیان اینکه سالانه 120میلیون مترمکعب تولید ودراختیار روستائیان قرار می گیرد اظهار داشت: 75درصد جمعیت روستایی در خراسان رضوی از آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار هستند.
به گفته وی برای هر روستایی در شبانه روز 120لیتر آب در نظر گرفته شده است که این عدد در برخی روستاها به 400لیتر می رسد.
وی عامل این افزایش مصرف را وجود دام در روستاها دانست وخاطر نشان کرد:بابت هر متر مکعب آب روستایی معادل 50درصد آب شهری دریافت می شود.