آبرسانی به ۲۱ روستای دشتیاری سیستان و بلوچستان

مدیر آب و فاضلاب دشتیاری گفت: ۲۱ روستای دلگان‌های دشتیاری آبرسانی شدند و پروژه آبرسانی نوارساحلی هم درحال اجراست و منتظر معرفی پیمانکار نیروی دریایی برای اجرای خط انتقال اصلی هستیم. به گزارش شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان، ۱۹ مهرماه ۱۳۹۹ مراسم کلنگ‌زنی پروژه عملیات خطوط انتقال و شبکه‌های توزیع مجتمع “دلگان‌های” شهرستان دشتیاری در […]

مدیر آب و فاضلاب دشتیاری گفت: ۲۱ روستای دلگان‌های دشتیاری آبرسانی شدند و پروژه آبرسانی نوارساحلی هم درحال اجراست و منتظر معرفی پیمانکار نیروی دریایی برای اجرای خط انتقال اصلی هستیم.

به گزارش شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان، ۱۹ مهرماه ۱۳۹۹ مراسم کلنگ‌زنی پروژه عملیات خطوط انتقال و شبکه‌های توزیع مجتمع “دلگان‌های” شهرستان دشتیاری در جنوب سیستان و بلوچستان که با اجرای آن تعداد ۲۵ روستا با جمعیتی بالغ بر ۸۵۰۰ نفر از آن بهره‌مند می‌شوند؛ به زمین زده شده است.

پروژه “دلگان‌ها” یکی از مهم‌ترین پروژه‌های آبرسانی در شهرستان محروم دشتیاری است؛ به گواه آمارها دشتیاری پایین‌ترین شاخص دسترسی به شبکه آب در میان شهرستان‌های سیستان و بلوچستان و کشور را دارد و پروژه‌های آبرسانی در آن از فوریت برای بهره‌برداری برخوردار است.

مدیر آب و فاضلاب دشتیاری می‌گوید: بیست و یکمین روستای دلگان‌ها که روستای “سند میرثعبان” است روز گذشته وارد مدار آبرسانی شد؛ با احتساب روستاهایی هم که اسفندماه وارد مدار شدند حالا ۲۱ روستای مجتمع آبرسانی شده‌اند.

عبدالله حبیب‌‌نیا افزود: چهار روستای “سند حمزه، نکوچ و کلانی بالا و پایین” از مجتمع باقی‌ ماندند که دو روستای “نکوچ و سند حمزه” تا آخر هفته و “کلانی بالا و پایین” هم تا قبل پایان اردیبهشت‌ماه وارد مدار می‌شوند. منبع تامین آب بند “شیرگواز” است، البته برنامه داریم تا پروژه به شبکه پایین دست سد زیردان” هم وصل تا منبع پایدارتر شود.

مدیر آب و فاضلاب دشتیاری درباره دیگر پروژه‌های جاری شهرستان گفت: پروژه آبرسانی از آب شیرین‌کن پسابندر به بریس، پسابندر، گواتر و روستاهای نوار ساحلی هم در حال اجراست؛ در روستای “بریس” حفاری پروژه تا ۹۰ درصد تکمیل شده و در “پسابندر” در حال اجرا و در “گواتر” هم حفاری در حال اتمام است.

حبیب‌نیا گفت: نیروی دریایی قرار است خط انتقال به پروژه را تکمیل کند که منتظر معرفی پیمانکار آن هستیم؛ پروژه نوار ساحلی هم مانند دلگان‌ها یکی از مهم‌ترین پروژه‌های آبرسانی دشتیاری است و با تکمیل آن تنها در روستای بریس با بیش از هفت هزار نفر آبرسانی می‌شوند.