اخبار

برگزاري مانور آمادگي در زمان نشت مواد شيميايي در نيروگاه نكا 

بمنظور افزايش ميزان آمادگي و سرعت عمل كاركنان و نيز ايجاد هماهنگي بين گروههاي عملياتي، مانور آمادگي در زمان نشت مواد شيميايي در نيروگاه شهيدسليمي نكا برگزار شد.

 به گزارش كارشناس مسئول ايمني و بهداشت محيط كار، در اين كار تمريني كه با موضوع نشت مواد شيميايي همراه با مصدوميت يكي از كاركنان در تصفيه خانه شيمي نيروگاه سيكل تركيبي به اجرا در آمد، گروه هاي عملياتي از بخشهاي ايمني و آتشنشاني، درمانگاه، حراست، خدمات، شيمي سيكل تركيبي و درمانگاه شركت صدرا حضور داشتند. 

آغاز دور جدیدی از گسترش آموزش‌های سواد آبی در کشور با محوریت این کتاب و همکاری آموزش‌وپرورش

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران در مراسمی که در آستانه هفته صرفه‌جویی در مصرف آب، در روز چهارشنبه سی‌ام خردادماه، در محل مدرسه تاریخی دارالفنون برای نکوداشت کتاب "انسان و محیط‌زیست" برگزار شد، برنامه‌ها و حمایت‌های جدی وزارت نیرو و حوزه آب کشور برای افزایش آموزش‌های آبی و گسترش سواد آبی را تشریح کرد.  

اجرای دوره آموزشی مدیریت ابزار و اطلاعات سازمانی

دوره آموزشی مدیریت ابزار و اطلاعات سازمانی در شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان برگزار شد.

سرپرست دفتر منابع انسانی شرکت توزیع برق استان گفت: این دوره آموزشی دوروزه به مدت 14ساعت و با حضور 78 نفر از همکاران و در مجموع یک هزار و 92 نفرساعت به اجرا درآمده است.

مهندس بامداد یغمائی افزود: نقش سازمان ها در سیستم اطلاعات مدیریت((MIS، نظارت و کنترل دقیق برفعالیت های سازمان وکاهش حدس و گمان در تصمیم گیری ها،  از جمله مطالب ارائه شده می باشد.

توصیه های ایمنی برای سرویس کولر

مدیر دفتر ایمنی و کنترل ضایعات شرکت توزیع نیروی برق شیراز با اشاره به فرارسیدن فصل گرما و توسعه استفاده از دستگاه های برودتی برای خنک کردن، توصیه هایی برای ایمنی و در عین حال مدیریت مصرف برق و آب ارائه داد.

مصطفی رئیسی گفت: کولرهای آبی همچنان در میان دستگاه های برودتی مورد استفاده در استان فارس و خصوصا محدوده ی تحت مدیریت توزیع برق شیراز، بالاترین آمار را دارد؛ استفاده کنندگان از این وسیله باید برای افزایش سطح ایمنی و بهینه سازی مصرف برق و آب، توصیه هایی را مد نظر قرار دهند.

آب سد سنگ سیاه برای مصارف کشاورزی رهاسازی شد

بخشی از آب ذخیره شده در مخزن سد برای بهره برداران رهاسازی می شود

طی مراسمی با حضور فرماندار دهگلان، مدیران شرکت آب منطقه ای و تعدادی از مدیران شهرستانی و اهالی منطقه؛ آب سد سنگ سیاه به منظور استفاده جهت آبیاری و مسائل زیست محیطی رودخانه رهاسازی شد.

انجام اصلاحات ایستگاه گاز نیروگاه خرمشهر,بازدید واحدهای نیروگاه افق ماهشهر,تعمیرات میان دوره ای نیروگاه رامین

اصلاحات ایستگاه گاز نیروگاه خرمشهر

انجام اصلاحات ایستگاه گاز نیروگاه خرمشهر انجام شد.

انجام اصلاحات ایستگاه گاز نیروگاه خرمشهر شامل تعویض ولوهای اصلی ایستگاه و افزایش ظرفیت فیلتراسیون ایستگاه گاز قدیم و انجام تست ظرفیت آن بمنظور حصول اطمینان از رفع محدودیت از ایستگاه به گونه ای که در حال حاضر6 واحد نیروگاه رامین با حداکثر ظرفیت با سوخت گاز(بدون محدودیت) در مدار می باشد.​

آغاز هفته صرفه‌جویی در مصرف آب از ابتدای تیرماه+ شعارها و برنامه‌ها

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، براساس هماهنگی به عمل آمده توسط روابط عمومی‌های شرکت‌های مدیریت منابع آب ایران و آب و فاضلاب کشور روزهای یکم تا هفتم تیرماه نامگذاری و برای هر روز فعالیت‌هایی نیز پیش بینی شده است.

همکاری ایران و تاجیکستان در زمینه کشت فراسرزمینی و انرژی

با حضور وزیر نیروی ایران و نمایندگان 41 کشور و نهاد بین‌المللی؛

اجلاس بین‌المللی دهه اقدام برای آب و توسعه پایدار در تاجیکستان آغاز به کار کرد

اجلاس بین‌المللی دهه اقدام برای آب و توسعه پایدار صبح امروز (چهارشنبه) با حضور وزیر نیروی ایران و نمایندگان 41 کشور و نهاد بین‌المللی در شهر دوشنبه پایتخت تاجیکستان آغاز به کار کرد.

مشارکت سپاه و وزارت نیرو برای ترویج فرهنگ صحیح مدیریت مصرف آب و برق

در نشست مدیران کل روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و وزارت نیرو و همچنین فرمانده مرکز مقاومت بسیج این وزارتخانه در خصوص مشارکت این دو مجموعه به منظور فرهنگ‌سازی مدیریت مصرف آب و برق در کشور توافق شد.

راه اندازي سامانه غيرمتمركز 121 استان يزد وآمادگي صنعت برق استان براي رويارويي با شرايط بحراني در تابستان

مهندس محمدحسين شريعتي نسب در نشست بهره برداران از راه اندازي سامانه پاسخگويي غيرمتمركز 121 در استان يزد خبر داد و گفت: از ابتداي تابستان امسال ، همه تماس هاي مردمي از طريق سامانه غيرمتمركز 121 توسط اپراتورها در منزل با همكاري بخش خصوصي و به صورت راه دور انجام مي شود.

وي به راه اندازي ديسپاچينگ فشار ضعيف و ارجاعات با هدف پيگيري خاموشي ها و فوريت هاي برق در سطح فشار ضعيف اشاره كرد.

انتصاب مدیرعامل توزیع برق مرکزی به عنوان رییس کمیسیون مالی انجمن صنفی کارفرمایی شرکت های توزیع برق کشور

"مهندس محمد اله داد" مدیرعامل توزیع برق استان مرکزی به عنوان رییس کمیسیون مالی انجمن صنفی کارفرمایی شرکت های توزیع برق کشور منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی،با موافقت هیات مدیره انجمن کارفرمایی شرکت های توزیع برق کشور"مهندس محمد اله داد" ، به مدت 2سال به عنوان رییس کمیسیون مالی انجمن معرفی شد.

با اتحاد و پشتیبانی از هم می توان بر مشکلات چیره شد

علی فرهور مدیرعامل نیروگاه شهید رجایی در جمع کارکنان نمازگزار بیان داشت: عدم توجه به شایعات، مقابله با شایعه پردازی و وجود وحدت بین کارکنان، مهم ترین عامل چیرگی بر مشکلات است.

پیک مصرف برق استان سمنان از اوج مصرف  در سال 96 عبور کرد .

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای سمنان با حضور در برنامه گفتگوی خبری ساعت 20 شبکه خبر سیمای مرکز سمنان با اعلام این خبر اظهار داشت : براساس گزارش مرکز دیسپاچینگ فوق توزیع معاونت بهره برداری شرکت برق منطقه ای سمنان، اوج مصرف برق در استان سمنان در مورخ 29/3/96 معادل 522 مگاوات ثبت گردیده است که که این رقم  بیش از 30 مگاوات  بالاتر از مصرف در سال گذشته  تا کنون می باشد .

وزیر نیروعنوان کرد: کنترل از راه دور سیستم‌های سرمایشی مصرف‌کنندگان بزرگ خارج از ساعت کار

وزیر نیرو با تاکید بر اینکه از تمامی روش‌های ممکن برای جبران کمبود تولید برق و ممانعت از بروز خاموشی استفاده خواهیم کرد، گفت: برای پیک امسال سیستم‌‌های هوشمندی طراحی شده است که اگر چنان چه دستگاه‌های سرمایشی مصرف گنندگان بزرگ در خارج از ساعت کار اداری فعال باشد بتوانیم برق آن‌ها را از راه دور قطع کنیم.

ورودی آب به سدهای کرمان بیش از یک میلیارد مترمکعب کاهش داشته است

افت 38 درصدی حجم آب ذخیره شده در سدهای استان/ بارندگی‌های کرمان کاهش 69 درصدی داشته است

حجم آب ورودی به سدهای کرمان از ابتدای سال آبی تاکنون به 120 میلیون مترمکعب رسیده است. عددی که سال گذشته در همین بازه زمانی در حدود یک میلیارد و 363 میلیون مترمکعب بوده و این روند حکایت از افت 91 درصدی آب ورودی به مخازن سدهای این استان دارد.

مدیریت مصرف آب فراصنفی ست همه اقشار مردم باید دغدغه مصرف بهینه آب داشته باشند

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در مراسم انعقاد تفاهم نامه مشترک شرکت آبفا استان اصفهان وسازمان مردم نهاد کشتی نجات گفت:هم اکنون پرداختن به مسئله تامین ،توزیع و حافظت از آب ،موضوعی فراصنفی ست و همه اقشار جامعه باید با مدیریت مصرف سر لوحه کار خود قرار دهند.

برنامه های هفته صرفه‌جویی در مصرف آب

برنامه های هفته صرفه‌جویی در مصرف آب اعلام شد

برنامه ها و فعالیت های مشترک بخش آب و آبفای وزارت نیرو در هفته صرفه جویی در مصرف آب اعلام شد.  

به گزارش شبکه خبری آب ایران بر اساس هماهنگی بعمل آمده توسط روابط عمومی های شرکتهای مدیریت منابع آب ایران و آب و فاضلاب کشور روز های یکم تا هفتم تیر ماه نامگذاری و برای هر روز فعالیت هایی نیز پیش

بینی شده است.

تولید یک میلیون و هشتاد و هشت هزار و سی و شش مگاوات ساعت برق در نیروگاه هرمزگان

شرکت م از ابتدای سال جاری تا کنون واحدهای بخار نیروگاه بندرعباس بالغ بر 1 میلیون و 88 هزارو 36 مگاوات ساعت انرژی برق تولید کرده اند.

از ابتدای سال جاری تا کنون واحدهای بخار نیروگاه بندرعباس بالغ بر 1 میلیون و 88 هزارو 36 مگاوات ساعت انرژی برق تولید کرده است.

 این مقدار تولید با کاهش ضریب خروج اضطراری نسبت به مدت مشابه سال  گذشته همراه بوده ، که با توجه به شرایط موجود در پایان سه ماه اول سال به یک میلیون و سیصد هزار مگاوات خواهد رسید.

ساخت داخل 95 درصد تجهیزات نیروگاهی

​​​به گزارش دفتر روابط عمومی و امور بین الملل- عبدالرسول پیشاهنگ، معاون راهبری تولید شرکت برق حرارتی در مصاحبه با دفتر روابط عمومی در باره تولیدات ساخت داخل تجهیزات نیروگاهها توضیح داد.                                                             

1- به طور کلی تجهیزات نیروگاهی ساخت داخل عمدتاً شامل چه وسایل و ادواتی می باشد ؟

Pages