اخبار

دومین گردهمایی مدیران دفاتر حفاطت و بهره برداری و مجریان طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی

دومین گردهمایی مدیران دفاتر حفاطت و بهره برداری و مجریان طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی با گرامیداشت یاد و خاطره مهندس  بهزاد سیادتی آغاز شد

دزفول، كوي سوم شعبان
زمان: پنجم و ششم اسفند ١٣٩٦

رونمايي از دستگاه تولید آب و برق اضطراری در زمان زلزله

یک شرکت ایرانی از رونمایی یک سیستم مولد سیار هیبریدی خبر داد و گفت: این سیستم می‌تواند در شرایط بحرانی مانند وقوع زلزله ۸۰۰ ساعت آمپر تولید برق کند. همچنین برای تصفیه آب نیز دستگاه تصفیه آب در این سیستم لحاظ شده است.

ویدئوکنفرانس کاربرد اینترنت در مدیریت سیلاب برگزار شد

با حضور مهندس علیزاده مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کرمان و محمد باژیان مدیرکل مدیریت بحران استانداری و جمعی از مسئولان و نمایندگان دستگاه‌ها و سازمان‌های مربوط با مدیریت بحران استان، جلسه ویدئوکنفرانس تحت عنوان کاربرد اینترنت(IoT) در تشخیص و مدیریت سیلاب برگزار شد.  

بازنشستگان و ایثارگران شرکت آب  وفاضلاب شهری مازندران تجلیل شدند

با حضور مدیر دفتر حراست و فرمانده پایگاه بسیج شرکت مهندسی آبفای کشور، مدیرعامل و معاونان شرکت آب  وفاضلاب شهری مازندران، مدیران صنعت آب و برق استان، آیین تجلیل از بازنشستگان  وایثارگران شرکت آب و فاضلاب شهری مازندران در بابلسر برگزار شد.

به گزارش آبفاشهری مازندران، محرمی راد مدیر دفتر حراست و فرمانده پایگاه بسیج شرکت مهندسی آبفای کشور در این همایش به بیان جایگاه ایثار و ازخودگذشتگی و اهمیت توجه به ایثارگران و بازنشستگان در جامعه پرداخت.

اطلاعیه برای صاحبان پروانه بهره برداری از چاههای کشاورزی دیزلی

با توجه به راه اندازی سامانه یکپارچه حفاظت و بهره برداری از منابع آب و امور مشترکین (ساماب)، به اطلاع کلیه صاحبان پروانه‌های بهره‌برداری از چاههای کشاورزی می‌رساند، از تاریخ 01/12/96 به بعد هرگونه تحویل سوخت به چاههای مصارف کشاورزی و همچنین صنایع وابسته به کشاورزی صرفاً از طریق سامانه پنجره واحد کشاورزی با آدرس اینترنتی www.eagri.maj.ir امکانپذیر می‌باشد.

بدمصرفی، تنش‌های بخش آب را افزایش می‌دهد

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان از افت آب چاه‌های دشت همدان خبر داد و گفت: بدمصرفی، تنش‌های بخش آب را افزایش می‌دهد.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان، مهندس منصور ستوده اظهار کرد: یکی از منابع تامین آب شرب مردم شهر همدان استفاده از چاه‌های دشت همدان بوده که این موضوع هماهنگ شده و امسال نیز در برنامه قرار دارد.

دکتر علی لاریجانی:یکی از اصلی ترین چالش های این کشور مسئله ی آب است.

دکتر علی لاریجانی با حضور در مجلس بزرگداشت پدر سرافراز شهیدان عبوری در ساری بیان داشت: یکی از چالش های مهم این کشور آب است.  

وی در ادامه گفت: در برخی از استان ها این چالش حادتر است و در استان مازندران هم این چالش در برخی از مناطق زیادتر و در برخی دیگر کمتر خود را نشان داده است. این مسئله با یک راهکار جامع و کلی حل نمی شود و باید از روش های اجرایی متعدد به حل این مشکل پرداخت که اولین و مناسب ترین راهکار "مدیریت جهادی" است.

تاکیداستاندار زنجان بر پیگیری اصلاح فرسودگی شبکه توزیع آب  و تصفیه فاضلاب در استان زنجان

استاندار زنجان در شرکت آب و فاضلاب استان زنجان با تقدیر از زحمات و تلاش کارکنان این شرکت ، بر ضرورت اصلاح شبکه فرسوده آب و بهره گیری از پساب فاضلاب به عنوان یکی از منابع تامین آب مورد نیاز در کشور تاکید کرد.

اسدالله درویش امیری با اشاره به اینکه سیاست گذاری درستی قبل و بعد از انقلاب در حوزه آب کشور اتخاذ نشده است گفت: از این پس عدم اتخاذ تصمیمات سنجیده و منطقی  در این زمینه مشکلات اقتصادی و اجتماعی در پی خواهد داشت.

مدیر روابط عمومی آب منطقه ای، دبیر شورای اطلاع رسانی صنعت آب وبرق استان قم شد

مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه ای ، با حکم مدیرکل روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت نیرو، به سمت دبیر شورای روابط عمومی و اطلاع رسانی صنعت آب و برق استان قم منصوب شد.  

انتشارکتابچه مشخصات فنی تجهیزات وکالاهای موردنیاز شبکه های توزیع برق وبرگزاری جشنواره فرهنگی ورزشی فجر

کتابچه مشخصات فنی تجهیزات وکالاهای موردنیاز شبکه های توزیع برق منتشرشد

با همت پرسنل معاونت بهره برداری و دیسپاچینگ این شرکت ، برای اولین بار کتابچه ی مشخصات فنی تجهیزات و کالاهای استاندارد مورد استفاده در شبکه های توزیع برق چاپ و منتشر شد.

اولین نشست کاری پروژه مدیریت مشارکتی جامع پایدار منابع آب زیرزمینی دشت نیشابور

"اولین نشست کاری پروژه مدیریت مشارکتی جامع و پایدار منابع آب زیرزمینی دشت نیشابور" در این شرکت برگزار گردید.  

این جلسه با حضور مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان، رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی، شرکت های مشاور، نماینده شرکت مدیریت منابع آب ایران و نمایندگان شرکت های آب منطقه ای فارس، کرمان، همدان، تشکل های مردمی و نمایندگان شرکت ژاپنی مورانومیرای برگزار شد.

آمادگی کامل دستگاه قضایی شهرستان کنگان در برخورد با متخلفین حوزه آب

رییس دادگستری کنگان در نشست قضایی با محوریت صیانت از منابع آب، از آمادگی دستگاه متبوعش جهت حفظ این سرمایه ملی خبر داد.  

کیامرث شفیعی اظهار داشت: در شرایط اقلیمی کنونی زمین، اهمیت آب چه بسا از نفت بیشتر است و همه ی اقشار تاثیرگذار جامعه می بایست در فرهنگ سازی برای حفظ و حراست از این منابع ارزشمند تلاش کنند.

وی افزود: امیدواریم با برگزاری این جلسات بتوانیم فرهنگ و آگاهی عمومی را در حوزه بحران آب تا حد مطلوبی افزایش دهیم.

سرمایه‌گذاری 150 میلیارد تومانی برای اجرای آب‌شیرین‌کن بوشهر

در اجرای تاسیسات آب‌شیرین‌کن 35 هزار متر مکعبی بوشهر در راستای تامین آب آشامیدنی مشترکان بوشهری بخش خصوصی 150 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری می‌کند.

لزوم برنامه‌ریزی صنایع بزرگ استان اصفهان بر کاهش 20 درصدی مصارف آب

مدیرعامل شرکت آبفای استان اصفهان در جمع مدیران صنایع بزرگ و نیروگاه‌ها گفت: صنایع بزرگ استان اصفهان باید برای کاهش 20 درصدی مصارف آب برنامه‌ریزی کنند.

افزایش یکهزار مگاواتی پیک مصرف برق تهران در دو سال گذشته

مديريت مصرف برق نيازمند تغيير نگرش مديريتي است

مديرعامل برق منطقه‌اي تهران گفت: پیک مصرف برق تهران در دو سال گذشته حدود یک هزار مگاوات افزایش یافته است.

رهاسازی آب سد شهرچای ارومیه به سمت دریاچه ارومیه

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی از رهاسازی بخشی از آب مخزن سد شهرچای ارومیه به سمت دریاچه ارومیه خبر داد.  

مهندس کیومرث دانشجو ضمن اعلام این خبر گفت: در راستای اجرای مصوبات ستاد احیای دریاچه ارومیه و برنامه ابلاغی شرکت مدیریت منابع آب ایران و بر اساس برنامه زمانبندی تهیه شده، عملیات رهاسازی آب از سد شهرچای  با دبی 16 متر مکعب بر ثانیه  از ابتدای اسفند ماه آغاز شد.

انتصاب

با صدور احکام  جداگانه از سوی مهندس سعید بهادیوند چگینی مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین محمود رحمانی ، سید  محمد قافله باشی ، محمد دریائی پور ،  کریم صمدی لیائی و آزاده احسان به ترتیب بعنوان مدیر امور برق مینودر ، معاونت فروش و خدمات مشترکین ، مدیر امور کارکنان و رفاه ، مدیر دفتر نظارت و کنترل بر لوازم اندازه گیری و مدیر دفتر بازار برق  منصوب گردیدند .

کسب رتبه برتر شرکت توزیع نیروی برق استان فارس در ارزیابی عملکرد سال 95 شرکت های توزیع نیروی برق کشور

شرکت توزیع نیروی برق استان فارس، در ارزیابی های به عمل آمده از سوی وزارت نیرو پیرامون عملکرد سال 1395 شرکت های توزیع نیروی برق کشور، حائز "رتبه برتر" شد.

Pages