سایز متن   /

همزمان با سی و ششمین هفته پویش#هر-هفته-الف-ب-ایران، 15 طرح آبرسانی روستایی با دستور دکتر اردکانیان وزیر و بصورت ویدئوکنفرانسی در استان زنجان به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان زنجان در این مراسم پروژه هایی در مناطق مختلف روستایی استان زنجان به ویژه 6 روستا در منطقه محروم و دور افتاده قره پشتلو از توابع شهرستان زنجان و روستاهایی در شهرستان های خرمدره، سلطانیه، ماهنشان و ایجرود افتتاح شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: با بهره برداری از این 15 طرح آبرسانی، جمعیتی افزون بر 7 هزار و 598 نفر از خدمات آب شرب بهداشتی و پایدار بهره مند می شوند.

«علیرضا جزء قاسمی» اظهار کرد: برای اجرای این طرح ها اعتباری معادل 201 میلیارد ریال هزینه شده است که در دوره ساخت برای 153 نفر و در دوره بهره برداری برای 15 نفر ایجاد اشتغال شده است.

وی بیان کرد: در قالب این طرح ها 7 باب مخزن ذخیره آب با ظرفیت 600 متر مکعب احداث شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تصریح کرد: احداث 41 کیلومتر خط انتقال و 24 کیلومتر اصلاح و توسعه شبکه توزیع از دیگر عملیات انجام گرفته در این پروژه هاست.

این مسئول به ساخت 9 باب ایستگاه پمپاژ با ظرفیت 41 لیتر بر ثانیه نیز اشاره کرده و افزود: تامین آب شرب پایدار، مهاجرت معکوس به روستاها و ارتقاء سطح بهداشت عمومی از جمله اهداف اجرای این طرح هاست.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد