سایز متن   /

شیوه های کاهش هزینه های برق مصرفی و راهکارهای صرفه جویی در روشنایی مغازه ها و فروشگاه ها، در برنامه رادیـویی پرتو و از صـدای مـرکز سمنان ارائه شد.

کارشـناس شرکت تـوزیع برق اسـتان سمنان، در چهل و چهارمین قسمت این برنامه با اشاره به این که استفـاده از قاب های منعکس کننده نور به سمت پایین، روش مناسب برای کاهـش مصرف برق است بیان داشت: استفـاده از لوازم کاهش دهنده انرژی الکتریکی مانند تایمر و سنسور حرکت در فضاهای مناسب باعث کاهش هزینه برق مصرفی می شود.

زهرا نجفی با بیان این که حداکثر توان مجاز برای تابلوهای سـردر مغـازه ها، به ازای هر متر مربـع، 35 وات است که با لامپ های با بازدهی بالا به راحتی تامین می گردد افزود: نورپردازی بیش از حد مغازه ها موجـب عدم دید مشتری شده و با نورپردازی استاندارد باعث جلب مشتری بیشتر می شود.

وی هـمچنین تصریح کرد: استفاده از لامپ های کم مصرف LED  به جای لامپ های هالـوژنی و رشتـه ای در موقع نورپردازی فروشگاه ها و هدایت نور آنها به سمت کالاها و اجناس داخل ویترین، موجب کاهـش هزینه های برق مصرفی خواهد شد.

گفتنی است: در بخش گزارشی این برنـامه، پیـرامون پوشیدن لباس های مناسب فصل زمستان در محیط خانه و درزگیری درب و پنجره ها جهت صرفه جویی در مصرف انرژی برق و گاز مصاحبه مردمی به روی آنتن رفت.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد