سایز متن   /

جناب آقای مهندس رحیمی لطفا ضمن معرفی خودتان لطفاً در مورد سوابق اجرایی خود برای خوانندگان نشریه برقاب توضیح دهید.

با نام و یاد او که یکتاست و بی همتا، احسان رحیمی هستم موسس و مدیر عامل شرکت نیرو پرداز انرژی، بنده 39 ساله ومتولد قزوین دارای مدرک تحصیلی مهندسی برق قدرت هستم. نزدیک به دو دهه هست که در صنعت برق کشور مشغول ارائه خدمات و البته تجربه اندوزی می­باشم. از سوابق اجرایی گذشته می توانم به نایب رئیسی هیئت مدیره شرکت پیشگامان برق (کار گروه اجرایی انجمن برق استان قزوین)، طراح و ناظر نظام مهندسی استان قزوین، مدیر کنترل کیفیت شرکت تولید ملزومات برق، بازرس ارشد برق در صنایع فولاد ونفت و گاز شرکت ایکا، مشاور ارشد برق در نیروگاه خورشیدی سیمان شهرکرد نورسان و به عنوان کارشناس طراحی،  نظارت، بازرسی و … در چندین مجموعه تابلو سازی و اجرایی در کشور اشاره کنم.

– لطفاً در مورد سابقه تاسیس شرکت و چگونگی ورودتان به صنف را توضیح دهید.

شرکت نیرو پرداز انرژی  به صورت رسمی در سال 1389 در تهران تاسیس و در سال 1390 به البرز منتقل گردید.شروع فعالیت  مجموعه با خدمات فنی و مهندسی و عملیات اجرایی و تست اندازی در چند پروژه ملی بود که با لطف پروردگار و البته تلاش بی وقفه مدیران و پرسنل مسیر پیشرفت در طی زمان کوتاهی پیموده شد و ارائه خدمات به EPC برق و ابزار دقیق و خاصه ساخت تابلوهای برق فشار متوسط و فشار ضعیف رسید. در زمینه تابلوسازی از 5 سال پیش با تاسیس کارگاه کوچکی فعالیت آغاز شد و هم اکنون با بهره گیری از سخت افزار ها و نرم افزارهای به روز این صنعت وسعت یافته و خود را به عنوان یک برند در سطح رقابتی این صنعت در کشور می بیند تا حدی که هم اکنون این شرکت به عنوان پیمانکار EPC برق و ابزار دقیق در پروژه ملی تصفیه خانه فاضلاب غرب تهران تابلو های برق ساخت خود را به تایید کارفرما و مشاوران تراز داخل کشور رسانده است. بدیهی است هرمجموعه ای که در این صنعت فعال است از بدو فعالیت با انجمن ها و نشریه های تخصصی آشنا و صد البته همکاری خواهد نمود، در همین راستا آشنایی با نشریه توانمند علم برتر نیز ایجاد شده است.

– آغاز فعالیت شرکت با چه نوع تولیداتی بوده، در ضمن تولیدات فعلی شما در چه زمینه ای می باشد؟

پیمانکار EPC(طراحی و مهندسی،تامین تجهیزات و اجرا) و سازنده تابلوهای برق فشار متوسط و فشار ضعیف:

 • انواع تابلوهای MV شامل تابلو های کامپکت، فیکس، کشویی و بانک خازنی
 • انواع تابلو های ایستاده و نیمه ایستاده LV شامل تابلوهای فیکس و کشویی ،بانک خازنی،پلاگین،تابلوهای MCC،  MAIN و … .
 • انواع تابلوهای دیواری شامل روکار، توکار، محوطه و بارانی تا IP55
 • انواع مختلف تابلوهای حفاظت و کنترل شامل تابلوهای سویینگ، مارشالینگ، واسط، پیانویی، میمیک، PLC و … .

– بیشتر مشتریان شما و شرکای تجاریتان از کدام شرکت ها و یا سازمان هایی هستند. آیا مشتری خارجی هم دارید ؟

برخی از کارفرمایان شرکت نیروپردازانرژی عبارتند از:                                                                                                         

 • شرکت کوزو توپلو کونوت انشاات
 • شرکت بهره برداری مترو تهران
 • شرکت ملی صنایع مس ایران
 • شرکت ملی فولاد ایران
 • گروه مپنا
 • شرکت توسعه مهندسی گاز ایران
 • شرکت نفت و گاز پارس
 • شرکت مهاب قدس
 • مجتمع صنعتی ذوب آهن پاسارگاد
 • شرکت فاضلاب استان تهران
 • شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران
 • طلوع صنعت تاجیک
 • شرکت شفاب
 • شرق سازه کویر
 • شرکت پارسیان ریلی

– آیا تولیدات داخلی از نظر حجم و ظرفیت فنی می تواند جوابگوی نیاز داخلی باشد ؟

در خصوص تابلو های برق بله، ولی متاسفانه تجهیزات تخصصی این صنعت همچون انواع کلید ها، رله ها و…. نمونه داخلی مطمئن جهت استفاده به اندازه کافی ندارد.

مسائل عمده ای که صنعت برق، علی الخصوص تولید تابلوهای برق با آن مواجه است را بیان فرموده در ضمن برای حل آن چه پیشنهادی دارید ؟عدم بروز رسانی و استفاده از چهارچوب های قدیمی وفرسوده در این صنعت که نیاز به جسارت و البته علم و دانش کافی اعضای محترم دارد.

شما به عنوان مدیر عامل یک شرکت خصوصی ، برای تقویت و همگرایی صنعتی چه اقداماتی را پیشنهاد می کنید ؟

در خصوص راه های تقویت و همگرایی صنفی می توان گفت برگزاری جلسات منظم با حضور نمایندگان تصمیم گیر  اعضا با موضوعات مهم این صنعت آشنا هستند و انتقال دانش از بزرگان این صنعت به تازه کاران ، ورود اعضای جدید به بدنه تصمیم گیر  انجمن تخصصی خود  به جای  اعضای قدیمی و بدنه اجرایی البته با پشتیبانی و همدلی اعضای قدیمی، ارتباط با انجمن های داخلی و خارجی مرتبط با این صنعت، تدوین، ابلاغ  و الزام اجرا در قوانین و چارچوب های جدید در کلیات و جزئیات عملکردی، ایجاد تعاونی های کالایی و خدماتی، همکاری با بانکها و سازمانهای وابسته به صورت عمیق تر و تاثیر گذارتر، اخذ مجوزات بازرسی و کنترلی فراتر از خدمات یک انجمن و … بسیاری از مطالب دیگر که می تواند فضای برای همکاری و تبادل اطلاعات و افزایش عملکرد را به دنبال داشته باشد را لحاظ کرد.

در ادامه به تفصیل به حضور شرکت نیرو پرداز انرژی در پروژه احداث تصفیه خانه فاضلاب غرب تهران اشاره شده است.

تصفیه خانه فاضلاب غرب تهران با ظرفیت تصفیه خانه 190میلیون متر مکعب در سال 2میلیون و100هزار نفر از جمعیت غرب وجنوب غرب تهران را تحت پوشش قرار خواهد داد.

این تصفیه خانه از نوع سیستم تصفیه کامل بیولوژی پکی به روش لجن فعال با قابلیت حذف هزمان ازت و فسفر همراه با تاسیسات تصفیه لجن است. خروجی مایع این تاسیسات جهت مصارف کشاورزی به رودخانه کن وارد می گردد. همچنین از پسماند جامد در مصارف مختلف کشاورزی و صنعتی استفاده می گردد و نکته قابل توجه آنکه از گاز تولیدی در مخازن بیوگاز با استفاده از واحدهای گاز هر یک به ظرفیت 1.2 مگاوات در مجموع 7.2 مگاوات برق تولید می گردد که خود از به روز بودن این طرح والبته مفید بودن ان حاکی است.

پیمانکار اصلی این طرح شرکت کوزو یک شرکت با،کلاس بین المللی و بسیار معظم است که روند عملیاتی آنها کاملا منطبق با برنامه های زمانی مد نظر در پروژه می باشد.

شرکت نیرو پرداز انرژی افتخار دارد به عنوان پیمانکار  EPC در بخش برق و ابزار دقیق این پروژه مشغول به کار است.

در خصوص اهمیت برق و ابزار دقیق در این پروژه اعلام این نکته بس که کلیه تجهیزات و سیستم های مورد استفاده در این تاسیسات تماما به روز و دارای ساختار پیچیده و نو می باشد. برای آشنایی و اطلاع از حجم عملیات برق و ابزار دقیق به برخی از احجام اشاره می­گردد.

15عدد ترانسفورماتور مجموعا 15 مگاوات، حدود400 کیلومتر انواع کابل فشار متوسط و فشار ضعیف (قدرت و کنترل)، تعداد 50 سلول فشار متوسط با سطح ولتاژ 20کیلو ولت، تعداد حدود 100 سلول تابلو MCC، تعداد 50 سلول تابلو MAIN، تعداد 20 سلول تابلوهای کنترل، تعداد  600 عدد تابلو کنترل کلی و جاکشن باکس، حدود 200 پایه روشنایی محیط، حدود 1500 تجهیز ابزار دقیق، سیستم اعلام حریق و اطفاء حریق،  حدود 250 عدد دوربین مدار بسته، ارتباط ترانسها با تابلوهای MAIN از طریق باسداکت می باشد. همچنین تابلوهای MV  طرح Unisafe ABB و تابلوهای LV طرح Sivacon SIEMENS  می­باشند که از نوع کشویی با باسبار دوطبقه (جریان 6300آمپر، 100 کیلو آمپر) می باشد. مد نظرقرار گیرد که در صنعت تابلوسازی در کل کشور تعداد پروژه­هایی که از این نوع تابلو با این سطح جریان استفاده می­شود، انگشت شمار می­باشد. خوشبختانه بعد از گذشت یکسال از تجهیز کارگاه این شرکت، تامین تجهیزات تقریبا به صورت کامل انجام شده و در عملیات اجرایی بیش از 70 درصد پیشرفت در بخش برق حاصل شده است. همچنین ساخت تابلوهای فشار متوسط پایان یافته و تابلو های کنترل محلی و JB در حال نصب بوده و تا یکماه دیگر ساخت تابلوهای فشار ضعیف نیز پایان خواهد یافت. موضوع مهم دیگر اینکه اخذ گواهی آزمون های نوعی (Type Test) جهت تابلوهای MV و LV نیز تعهد این شرکت می­باشد.

در پایان امیدواریم ضمن اینکه عملیات تست و راه اندازی این پروژه بدون کوچکترین اشکال و ایراد، عملیاتی می گردد تا نامی نکو از ما در خاطر صنعت باقی ماند، ادامه مسیر پیشرفت با همین سرعت صورت گیرد و زین پس نیرو پرداز انرژی در پروژه های ملی و مگا پروژه عضوی همیشگی باشد و کارفرمایان محترم و مشاورین ارزنده بهترین سطح کمی و کیفی خدمات را از ما در ذهن و تجربه خود داشته باشند.

با یاری ایزد یکتا و تلاش بی وقفه و بی بدیل پرسنل ساعی مجموعه این مهم نزدیک است.

 

 

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد