سایز متن   /

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان گفت: با بهره‌برداری از چهار مجتمع آبرسانی جنوب بلوچستان و همچنین تکمیل شبکه پایین سد زیردان که تا اوایل 1400 به بهره‌برداری می‌رسد، شاخص آبرسانی روستایی سیستان و بلوچستان 13 درصد بیشتر می‌شود.
به‌گزارش روابط عمومی آب و فاضلاب استان سیستان و بلوچستان “علی‌رضا قاسمی” اظهار داشت: طی سالیان گذشته، افت شدید منابع آب شرب روستا‌ها و از سوی دیگر افزایش جمعیت باعث شده تا مطالعات طرح‌های آبرسانی روستایی با تجمیع چند روستا و اتصال آن‌ها به منابع آبی پایدار و مطمئن در قالب مجتمع‌های آبرسانی روستایی در دستور کار قرار گیرد.
وی افزود: در سمت جنوب استان نیز به منظور توسعه آبرسانی به روستاها و با هدف تأمین آب از منابع پایدار، پنج مجتمع در دست اجراست که با تکمیل این پروژه‌ها شاخص بهره مندی از آب شرب استان ۱۳ درصد ارتقا خواهد یافت.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان اظهار کرد: از جمله این مجتمع‌ها، مجتمع آبرسانی 261 روستایی تلنگ، پلان و پیرسهراب واقع در شهرستان‌های چابهار و قصرقند است که از سد زیردان تأمین آب خواهد شد.
وی ضمن تأکید بر تسریع، تکمیل و بهره برداری از این طرح‌ها گفت: تسریع در اجرای طرح‌های آبرسانی یک ضرورت انکارناپذیر است، از این رو در سال جاری با اقدامات فنی فوری برای رسیدن به وضع مطلوب و به منظور تامین آب شرب با کیفیت، 185 روستای مجتمع آبرسانی 261 روستایی تلنگ، پلان و پیرسهراب با وارد مدار کردن تأسیسات از نعمت آب شرب بهره‌مند شدند.
وی ادامه داد: در حال حاضر عملیات اجرایی مجتمع با پیشرفت فیزیکی 70 درصدی در حال اجراست و با عزم و اراده خدمت به مردم برنامه‌ریزی شده تا اواسط سال 1400 مجتمع تلنگ، پلان و پیرسهراب به بهره برداری کامل برسد که با تکمیل این مجتمع، شاخص بهره‌مندی از آب در سطح استان پنج درصد ارتقا خواهد یافت.
قاسمی با اشاره به اهمیت اجرای پروژه مجتمع زیرمجموعه سد پیشین گفت: با بررسی و ارزیابی گسترده برای تسریع بیشتر در اجرای طرح آبرسانی و با هدف سرعت بخشیدن به برخورداری 213 روستای شهرستان‌های چابهار، دشتیاری و راسک تحت عنوان مجتمع زیرمجموعه سد پیشین، در حال حاضر شروع عملیات اجرایی از محل آبگیر، خط انتقال آب خام، تصفیه‌خانه و اتصال خطوط انفصال تا محل بند شیرگوآز در مرحله‌ شروع فرایند انتخاب سرمایه‌گذار از طریق فراخوان ارزیابی کیفی است که با تکمیل و بهره‌برداری از طرح مذکور شاخص آب شرب استان 6 درصد ارتقا خواهد یافت.
این مقام مسئول از تکمیل مطالعات و شروع عملیات اجرایی مجتمع 55 روستایی شهرستان کنارک تحت عنوان مجتمع زیرمجموعه سد کهیر خبر داد و تصریح کرد: عملیات اجرایی این طرح با آبرسانی به روستاهای انگور آباد از توابع دهستان کهیر شروع شده است و در صورت تکمیل، شاخص استانی نیز یک درصد ارتقا می‌یابد.
قاسمی با اشاره به اینکه 18 روستای بخش مرکزی شهرستان نیکشهر تحت پوشش مجتمع روستاهای زیرمجموعه سد خیرآباد قرار گرفته‌اند، افزود: فاز یک عملیات اجرای خطوط انتقال شروع شده و در صورت تکمیل، شاخص بهره‌مندی از آب شرب استان ۰/۵ درصد ارتقا خواهد یافت.
مدیرعامل آبفای استان از مجتمع روستایی بریس پسابندر به عنوان پنجمین مجتمع بهره‌مند از منابع آب پایدار نام برد و گفت: برنامه آبرسانی به هفت روستای نوار ساحلی شهرستان دشتیاری از دریا و عملیات شیرین‌سازی آن توسط یک واحد آب شیرین‌کن در پسابندر در دست اجراست که با تکمیل آن نیز شاخص استان ۰/۵ درصد ارتقا می‌یابد.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد