سایز متن   /

مجری طرح اصلاح و بهینه سازی شرکت برق منطقه ای باختر از پایدار سازی ترانس های بر روی چرخ وریل و جلوگیری از خسارت به آنها درزمان وقوع زلزله خبرداد و اظهارداشت:مجموعا از تعداد 278 دستگاه ترانس های بر روی چرخ و ریل در حوزه برق باختر تعداد 226 دستگاه ترانس بر روی فوندانسیون مستقر شده که 81 درصد از کل ترانس ها می باشد.
به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه ای باختر “محمدرضا طهرانی “مجری طرح اصلاح و بهینه سازی این شرکت در ادامه افزود: یکی از خسارت های مهمی که در زمان بروز زلزله به شبکه های برق وارد می شود، سقوط ترانس ها از روی چرخ و ریل و آسیب جدی به مجموع هسته و سیم پیچ های مربوطه است. نمونه آن آسیب به ترانس ها در زلزله سرپل ذهاب بود که خسارت هایی به ترانس ها در آن منطقه وارد شد و باعث ایجاد وقفه در برق رسانی به مشترکین در زمان بسیار سخت بحران شده و هزینه های گزافی به صنعت برق کشور تحمیل نمود.

وی افزود:بنابراین از اواخر سال 97 و با هدف پایدارسازی ترانس های بر روی چرخ و ریل و جلوگیری از خسارت به آنها در زمان وقوع زلزله، پایدارسازی آنها شامل اصلاح و تقویت فونداسیون فعلی و برکناری چرخ و ریل آنها و نصب ترانس بروی فونداسیون جدید، در دستور کار قرار گرفت.
طهرانی در ادامه گفت:از مجموع 278 دستگاه ترانس موجود در پستهای برق باختر تعداد 180 دستگاه بروی فونداسیون نصب بوده و بنابراین نیاز به برکناری چرخ و ریل 97 ترانس باقیمانده می باشد که از این تعداد در سال97 ترانس شماره1 پست پالایشگاه تقویت شده و پس از برکناری از روی چرخ بر روی فونداسیون مستقر شده است.
مجری طرح اصلاح و بهینه سازی برق باختراظهارداشت:همچنین در سال98 تعداد 14 دستگاه شامل ترانس2 پست نهاوند1، ترانس2 پست خمین2، ترانس1و2 پست بروجرد3، ترانس2 پست لابن، ترانس1و2پست ایبک آباد، ترانس1و2 پست اراک4، ترانس1و2 پست اراک5، ترانس2 پست پلدختر1 و ترانس1و2 پست همدان4 تقویت فونداسیون شده و بر وی فونداسیون قرار گرفته اند.
ایشان افزود:در 3 ماهه اول سال99 تعداد 16 دستگاه شامل ترانس 5و6و7 پست انجیرک، ترانس1و2و3 پست اراک1، ترانس1پست کوهدشت1، ترانس1و2و3 پست درود1، ترانس1 پست الیگودرز1، ترانس1 پست الیگودرز2، ترانس2 پست فیروزان، ترانس2 پست نهاوند2، ترانس پست تنگ فنی و ترانس3 پست کمالوند تقویت فونداسیون شده و بر وی فونداسیون قرار گرفته است.
وی در ادامه گفت: برای سه ماهه دوم سال 99 تا پایان سال جاری هم پایدارسازی مجموعا” تعداد 26 دستگاه ترانس و راکتور برنامه ریزی شده اند که تاکنون مجموعا” 21 دستگاه آنها شامل 2دستگاه راکتور400 کیلوولت پست انجیرک، ترانس1و2 پست خمین1، ترانس1و2 پست خمین3، ترانس1و2پست دلیجان1، ترانس1و2پست تفرش، ترانس1و2 پست زرندیه، ترانس1و2 پست مأمونیه، ترانس4و5 پست بهمن، ترانس2 پست ملایر2، ترانس1و2 پست ویان، ترانس1و2 پست کبودرآهنگ، ترانس1 پست رزن و ترانس1و2 پست آجین تقویت فونداسیون شده و بر وی فونداسیون قرار گرفته اند. و بقیه هم در حال انجام بوده و تا پایان آذرماه انجام خواهند شد.
طهرانی در پایان ضمن تشکر از همه عوامل اجرایی این طرح اظهار داشت:لازم به ذکر است با احتساب موارد فوق الذکر مجموعا” تعداد 226 دستگاه ترانس در حوزه برق منطقه ای باختر بر روی فونداسیون مستقر شده که 81 درصد از کل ترانس ها می باشند. بنابراین تنها 42 دستگاه ترانس بر روی چرخ و ریل باقی مانده که آنها هم انشاالله طی سال های 1400 و 1401 پایدارسازی خواهند شد.
لازم به ذکر است از ابتدای این طرح در سال 97 تا کنون مجموعا تعداد 52 دستگاه ترانس پایدار سازی شده اند .

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد