سایز متن   /

برای نخستین بار، فاز اول گسترده ترین برنامه تعمیرات و بازسازی شبکه های توزیع برق، درسراسر کشور به صورت همزمان آغاز خواهد شد که در این برنامه، شبکه های توزیع به طولی معادل فاصله تهران تا بندرعباس تعمیر و بازسازی خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری توانیر، مدیرکل نظارت برتوزیع توانیر با اعلام این خبر اظهارداشت: برای نخستین بار در کشور، تمام برنامه های تعمیراتی شبکه های توزیع برق در همه استان ها منسجم و در دو روز کاری 29 و 30 آبان انجام خواهد شد.

به گفته دکتر مسعود صادقی، درنخستین  دور گسترده ترین برنامه تعمیرات و بازسازی شبکه های توزیع برق کشور،  بیش از یکهزار و 300هزار کیلومتر شبکه توزیع برق(معادل فاصله بین تهران تا بندرعباس) در دو روز  تعمیر و بازسازی خواهد شد.
صادقی خاطرنشان کرد: در دور نخست این برنامه،  همچنین  17 هزار و 299 کانون خطر (نقاطی که ممکن است برای مردم خطرآفرین باشد) در سراسر کشور اصلاح و بازسازی خواهد شد.
وی گفت: دراین مانور سراسری تعمیرات شبکه های فرسوده توزیع برق، بیش از 3 هزار 900 نیروی تخصصی در قالب یکهزار و 327 اکیپ عملیاتی حضور خواهند داشت.
مدیرکل نظارت برتوزیع توانیر تبدیل شبکه های سیم مسی به کابل خود نگه دار، رفع اتصالات سست، بهسازی وضعیت درب پست ها، تابلوها، شالترها ودریچه پایه های فلزی را از جمله محورهای این مانور سراسری عنوان کرد و خاطرنشان ساخت:  ترمیم و بازسازی ارتینگ شبکه، اصلاح و نوسازی جعبه انشعاب و کابل سرویس انشعاب، به سازی روشنایی معابر و رفع خاموشی و متعادل سازی بار ترانسفورماتورهای توزیع از دیگر محورهای این مانور است.
صادقی با بیان این که براساس برنامه ریزی صورت گرفته فازهای بعدی تعمیرات و بازسازی شبکه های توزیع برق کشور در پنجشنبه و جمعه آخر ماه های پیش رو ادامه خواهد یافت، در خصوص اهمیت اجرای این برنامه گفت: انجام این کار با توجه به در پیش بودن زمستان و احتمال بروز بحران های طبیعی مانند بارش باران، برف ، سیل و…  بسیار با اهمیت است و می تواند باعث افزایش پایداری شبکه از طریق مقاوم سازی، کاهش مدت زمان رفع مشکلات و به مدار آمدن مجدد شبکه در زمان وقوع بحران شود.
برپایه این گزارش؛  ازاین پس هموطنان  در سراسر کشور می توانند مشکلات و خرابی های شبکه های توزیع را از طریق “اپلیکیشن برق من” یا شماره 121 اعلام کنند.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد