سایز متن   /

طی مراسمی با حضور احمدرضا خسروی، مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس و غلامرضا مختاری، مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران استان فارس و مسئولان و معاونان، تفاهم نامه همکاری در قالب طرح ملی برق امید منعقد و مبادله گردید.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس در این مراسم طرح ملی برق امید را ابزار تشویقی دولت و وزارت نیرو برای بهره وری بیشتر و ایجاد الگوی مصرف متوازن و متناسب عنوان کرد. احمدرضا خسروی افزود: طرح ملی برق امید از ابتدای آبان ماه سال‌جاری با هدف مدیریت مصرف برق، استفاده صحیح از منابع انرژی و حفظ محیط زیست، ویژه مشترکین خانگی در کل کشور به مرحله اجرا درآمده است که 21 درصد از مشترکین برق خانگی استان فارس با قرارگرفتن در دسته کم مصرف این طرح از تخفیف 100درصدی بهای برق در قالب این طرح بهره‌مند می‌شوند. وی با بیان اینکه همیشه دل نگرانی از افزایش بی رویه مصرف برق به عنوان موضوعی هشدار دهنده به ویژه در طول تابستان و در نقاط اوج مصرف تابستانی مطرح بوده است، ادامه داد: اکنون با این تدبیر و راهکار ارائه شده از سوی دولت می توان امید داشت که طرح ملی برق امید بتواند طیف بیشتری از مشترکان برق خانگی را به گروه مشترکان کم مصرف هدایت کند و شهروندان از این ابزار تشویقی برای بهینه سازی مصرف استقبال کنند. خسروی با اشاره به اینکه برای تولید هر کیلو وات ساعت برق از مبدأ تولید تا محل مصرف حدود 1500 دلار هزینه صرف می شود گفت: تلاش ب

رای بهینه سازی مصرف برق با طرح ملی برق امید در واقع کمک به محیط زیست، جلوگیری از آلودگی هوا، صرفه جویی در هزینه تولید و انتقال انرژی و ایجاد ظرفیت های بیشتر و بهتر برای ارز آوری و تامین منابع است. مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس همچنین گفت: در این طرح، مشترکان برق به سه بخش کم مصرف، خوش مصرف و پر مصرف تقسیم بندی می شوند و تخفیف صد درصدی شامل آن دسته از مشترکان خانگی کم مصرف می باشد که در ماه های گرم سال در مناطق عادی و گرمسیری بین 100 تا 400 کیلو وات و در ماه های غیرگرم کلیه مناطق 80 کیلو وات ساعت مصرف کنند و در این  صورت است که هزینه برق مصرفی برای مصرف کنندگان در گروه کم مصرفی، رایگان محاسبه می شود.

خسروی تصریح کرد: چنانچه مشترکان خوش مصرف نیز بتوانند با یک پله بهینه سازی مصرف خود را به مشترکان کم مصرف برسانند، می توانند مشمول طرح ملی برق امید شوند و همچنین مشترکان پر مصرف بهتر است خود را به طیف مشترکان خوش مصرف یا کم مصرف برسانند تا از مزایای طرح  ملی برق امید و تخفیف های وزارت نیرو بهره مند گردند.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود به انعقاد تفاهم نامه با بانک قرض الحسنه مهر ایران اشاره کرد و بیان داشت: دراین طرح، بانک متعهد می شود تا با پرداخت تسهیلات بهینه سازی وسایل پر مصرف برقی مانند یخچال، کولر و سایر لوازم برقی، شهروندان را به سمت بهینه سازی وسایل برقی و استفاده از تسهیلات قرض الحسنه تشویق نماید که سطح تسهیلات در این طرح به ازای هر متقاضی حدود 400 میلیون ریال است و به صورت قرض الحسنه در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس با بیان اینکه در این طرح، کارشناسان با بررسی وسایل برقی و ارزیابی وضعیت فعلی این وسایل، تشخیص می دهند که متقاضی از طرح یاد شده استفاده نماید اظهار داشت: بر اساس این تفاهم نامه پیشنهاد شده است که مشترکان پر مصرف همچنین می توانند ازسطح تسهیلات  400 میلیون ریالی قرض الحسنه بانک استفاده نموده و با نصب سامانه های تولید انرژی خورشیدی بر پشت بام ها در تولید انرژی، بهینه سازی مصرف و کاهش آلودگی محیط زیست سهیم شوند.

مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران استان فارس نیز در این مراسم با بیان اینکه بانک قرض الحسنه مهر ایران استان فارس مطالبات مردمی برای بهینه سازی مصرف برق را دنبال و پیگیری می کند اظهار داشت: طرح ملی برق امید فرصتی برای بهینه سازی مصرف برق و برخورداری از تسهیلات اعطایی بانک برای به روز رسانی وسایل برقی با بهره وری پایین و جایگزینی با وسایل برقی کم مصرف (دارای حداقل رتبه A در برچسب انرژی) است.

غلامرضا مختاری هدف از اجرای این طرح را اصلاح الگوی مصرف برق مشترکان خانگی و آموزش مشترکان پرمصرف جهت قرار گرفتن در گروه‌های مشترکان خوش مصرف و درنهایت کم مصرف دانست و گفت: بیشترین میزان مصرف برق خانوارها مربوط به کولر، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و آبگرمکن است که اگر این گونه وسایل را بطور منظم سرویس و همواره در بهترین حالت از آن‌ها نگهداری و استفاده کنند یا با وسایل نو با بهره مندی از تسهیلات اعطایی این بانک جایگزین نمایند، می‌توانند مصرف برق خود را به میزان قابل توجهی کاهش دهند. در پایان این مراسم احمدرضا خسروی، مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس و غلامرضا مختاری، مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در استان فارس این تفاهم نامه همکاری در راستای طرح ملی برق امید را امضا و مبادله نمودند.

 

 

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد