سایز متن   /

در نیمسال نخست سال جاری، تعداد 47 فیدر فشار ضعیف با اعتباری بالغ بر 14 میلیارد ریال در امور برق گلستان تبریز به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق تبریز، مدیر عامل شرکت گفت: با تلاش همکاران اداره‌ی بهره‌برداری و مهندسی امور برق گلستان و همکاری امور نوسازی و پیمانکار آنکال، از ابتدای سال جاری تا پایان شهریور ماه، تعداد 47 فیدر فشار ضعیف از پست‌های موجود و پست‌های جدیدالاحداث، در مرکز شهر تبریز راه‌اندازی و بهره‌برداری گردیده است.

عادل کاظمی با بیان اینکه بخش قابل توجهی از منطقه‌ی مرکزی تبریز در حوزه‌ی جغرافیایی و عملیاتی امور برق گلستان قرار داشته و دارای تراکم جمعیتی بالا و به تبع آن چگالی بار زیاد است، افزود: با در نظر گرفتن رشد سریع و ناهمگون بار، با پدیده‌ی شناور شدن نقطه‌ی ثقل بار در این منطقه مواجه هستیم.

وی ادامه داد: فرسودگی و استهلاک شدید شبکه‌ی این منطقه و محدودیت‌های متعدد فنی و اقتصادی احداث پست‌های جدید به لحاظ عدم امکان تملک زمین، با توجه به تراکم و بافت ویژه این بخش، موجب ایجاد شرایط دشوار بهره‌برداری شبکه‌ی فشار ضعیف از نظر مدیریت ولتاژ و امکان واگذاری انشعابات جدید شده بود.

کاظمی یادآور شد: این مشکل با احداث و راه‌اندازی 47 فیدر فشار ضعیف در مناطق مختلف، تا حد چشمگیری در مقطع کنونی مرتفع شد و این راهکار، به نوعی بهینه‌ترین جایگزین در شرایط نامساعد اقتصادی و نیز محدودیت‌های شدید تامین تجهیزات بود.

وی در تشریح اثرات کلی احداث و راه‌اندازی 47 فیدر فشار ضعیف گفت: بهبود قابل توجه پروفیل ولتاژ در سطح عمومی شبکه‌ی فشار ضعیف، افزایش کیفیت انرژی تحویلی به مشترکان و رضایت‌مندی آنها از حیث بهره‌مندی از ولتاژ ثابت و استاندارد و حذف نوسانات برق، کاهش بار فیدرهای مجاور و متعاقبا بالا بردن عمر مفید تجهیزات و افزایش دوره‌ی تعمیر و نگهداری و کاهش نرخ خاموشی‌های بی‌برنامه از مهمترین اثرات احداث و راه‌اندازی 47 فیدر فشار ضعیف در امور برق گلستان است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز در پایان خاطرنشان کرد: 47 فیدر مذکور در 21 پست توزیع امور برق گلستان از جمله پست هوایی علی سیاه‌پوش، پست کوی فرهادی، پست کوی روشن و پست زمرد با اعتباری بالغ بر 14 میلیارد ریال ایجاد شده‌اند.

نصب بیش از 1332 انشعاب در برق گلستان طی سال جاری

مدیر امور برق گلستان در بازدید مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز از این امور، از نصب 1332 انشعاب طی شش ماه نخست سال جاری خبر داد و گفت: متوسط واگذاری انشعاب در این امور، 10 روز است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز با حضور در امور برق گلستان، به مشکلات مشترکان از نزدیک رسیدگی کرده و طی جلسه‌ای با مدیر و روسای ادارات این امور، دستورات لازم را برای تسریع رسیدگی به درخواست‌های مردم و مشترکین صادر کرد.

در این بازدید، عادل کاظمی از تمامی واحدهای خدمات‌رسان امور برق گلستان بازدید به‌عمل آورده و از نزدیک در جریان مشکلات مردم، مشترکان و کارکنان امور قرار گرفت.

مدیر امور برق گلستان نیز در این بازدید با اشاره به اینکه بیش از 70 درصد مشترکان این امور خانگی و مسکونی هستند، گفت: طی شش ماه نخست سال جاری، از میان 1677 مورد تقاضای انشعاب، 1332 انشعاب نصب شده است و متوسط واگذاری انشعاب در این امور، به 10 روز کاهش یافته است.

جعفریان همچنین از اجرای 169 طرح طی نیمسال نخست سال جاری در امور برق گلستان خبر داد و افزود: 190 میلیارد ریال اعتبار برای این امور تخصیص یافته که تاکنون 100 میلیارد ریال تامین اعتبار شده است. استفاده از شبکه‌ی مجازی در روند جمع‌آوری انشعابات غیرمجاز، رفع خطر و بالا بردن سطح استاندارد ایمنی، جلوگیری از حوادث با محوریت فنی و مهندسی و بازگرداندن نظم به امور از مهمترین تحولات اخیر در این امور است.

به گفته‌ی وی؛ نصب 5 ترانسفورماتور جدید، احداث یک کیلومتر روشنایی معابر در خیابان سلیمان خاطر، ایجاد 47 فیدر فشار ضعیف برای تعدیل بار شبکه، نصب 300 ست اسپیسر فشار ضعیف و خریداری 50 ست برای تاب‌آوری شبکه از دیگر اقداماتی است که طی نیمسال نخست سال 99 در امور برق گلستان انجام شده است.

عادل کاظمی؛ مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز در پایان این بازدید، ضمن تشکر از زحمات کارکنان و مدیر امور برق گلستان، حجم کاری امور برق در کلانشهر تبریز را با حجم کاری یک شرکت توزیع در بسیاری از استان‌های کشور یکسان دانست و افزود: به دلیل تحریم‌های ظالمانه، پایین آمدن قیمت نفت، افزایش مشکلات معیشتی و شیوع بیماری کرونا با محدودیت‌های زیادی مواجهیم اما توانسته‌ایم طی سال گذشته و سال جاری عملکرد بسیار خوبی داشته باشیم و مردم فهیم نیز با ایستادگی و اقتدار هیچگاه ما را تنها نگذاشته‌اند و اگر همگی دست به دست هم دهیم، دشمن بار دیگر شکست خواهد خورد و شاهد گشایش در امور خواهیم بود.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد