سایز متن   /

به منظور تامین برق متقاضیان و مشترکان جدید، 12 هزار و 795 متر شبکه فشار ضعیف و فشار متوسط هوائی و زمینی در شهرستان میامی احداث شد.

مدیرتوزیع برق شهرستان میامی با اشاره به مطلب فوق بیان داشت : توسعه پنج هزار و 305 متر شبکه فشار ضعیف هوائی و زمینی و برقراری هفت هزار و 490 متر شبکه 20 کیلوولت ، از اقدامات به عمل آمده در شش ماهه ابتدای سال جاری است.

عباسعلی اسماعیلی با بیان این که 10 ایستگاه هوائی توزیع جهت تغذیه برق مشترکان جدید با ظرفیت یک هزار و 370کیلوولت آمپر نصب و بهره برداری شده تصریح کرد: جهت ارتقای پایداری خطوط برق رسانی و در راستای طرح کاهش تلفات برق، پنج هزار و 118 متر کابل خودنگهدار در این شهرستان توسعه یافته است.

وی با ابراز این که 9 هزار و 636 متر شبکه های توزیع برق شهرستان، توسط نیروهای عملیاتی این مدیریت بهینه سازی شده اضافه کرد: برقراری هشت دستگاه کنتور هوشمند در قالب طرح فراسامانه اندازه گیری و مدیریت انرژی (فهام) ظرف ماه های اخیر، از جمله اقدامات انجام شده به شمار می رود.

وی همچنین یادآور شد: در راستای اجرایی نمودن 61 پروژه عمرانی برق رسانی در حوزه های توسعه و احداث و اصلاح و بهینه سازی سطح شهرستان در مدت زمان قید شده، مبلغ 26 میلیارد و 988 میلیون ریال اعتبار صرف گردیده است.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: بهسازی شبکه فشار متوسط هوایی روستای باغچه، احداث خط و ترانس روستاهای نام نیک و ری آباد، اصلاح خط و پست برق روستاهای گلستان و کرنگ، توسعه فیدر راه آهن و برقراری خطوط رینگ فیدر ولهوس، بهینه سازی شبکه فشار ضعیف هوائی روستای کوهان، دایرنمودن شبکه فشار ضعیف هوائی، توسعه شبکه روشنایی معابر، تبدیل شبکه های سیمی و فرسوده به کابل خودنگهدار و تعویض لوازم اندازه گیری، به عنوان برخی برنامه های پیش بینی شده این مدیریت طی ماه های آتی محسوب می شوند.

 

تبدیل شبکه فشار ضعیف سیمی روستای اگره شهرستان دامغان به کابل خودنگهدار

شبکه فشار ضعیف سیمی هوایی روستای اگره شهرستان دامغان، به کابل خودنگهدار تبدیل شد.

مدیر توزیع برق شهرستان دامغان گفت: در راستای پروژه های اصلاح و بهینه سازی، بهبود ولتاژ برق، کاهش تلفات انرژی الکتریکی و پیشگیری از سرقت شبکه، کابل خودنگهدار جایگزین شبکه سیمی موجود در این روستا شد.

سید محمدحسین ترابی با اشاره به این که در این پروژه به متراژ یک هزار و 800 متر کابل خودنگهدار با مقطع های 35، 50 و 70 استفاده شده اظهار داشت: اصلاح 180 انشعاب و تعویض و اصلاح پنج اصله پایه برق، از جمله اقدامات به عمل آمده در این طرح عمرانی برق رسانی به شمار می رود.

وی خاطرنشان کرد: به منظور اجرای این پروژه بهینه سازی، مبلغ یک میلیارد و 300 میلیون ریال اعتبار صرف شده است.

 

توجه به طراحی نورپردازی و مهندسی روشنایی امری ضروری است

در سی و یکمین برنامه رادیویی پرتو به اهمیت طراحی نورپردازی و مهندسی روشنایی در زندگی امروزی پرداخته شده و از صدای مرکز سمنان به روی آنتن رفت.

کارشناس شرکت توزیع برق استان سمنان در این برنامه با اشاره به این که در مهندسی روشنایی، کیفیت نور دارای اهمیت بسیاری است گفت: این موضوع از لحاظ پزشکی و سلامتی انسان بسیار حائز اهمیت می باشد و هرنوع لامپ متناسب با مکانیزم تولید نور، از کیفیت، رنگ و طیف نور خاصی برخوردار است.

محمدعلی نصیری با بیان این که نوع نور می تواند بر سلامت انسان، جانداران و محیط زیست تاثیر بگذارد افزود: امروزه طراحی نورپردازی در کنار مهندسی روشنایی، ارزش والایی را داراست و لزوم دقت به این مقوله در زندگی شهری در کنار دیگر اِلمان های معماری ضروری تلقی می شود.

خاطرنشان می سازد: در بخش گزارشی برنامه، پیرامون راهکارهای بهینه سازی مصرف در روشنایی، گزارش مردمی تهیه و به سمع شنوندگان رسید.

لازم به ذکر است: در بخش نمایشی “آقا و خانم پیک” پیرامون طرح برق امید و تخفیف 100 درصدی به مشترکان کم مصرف خانگی در راستای این طرح، توسط عوامل صدای مرکز سمنان میان پرده آموزشیارائه شد.

گفتنی است: این برنامه رادیویی، در شش ماهه دوم سال جاری، روزهای دوشنبه هر هفته، با مشارکت شرکت توزیع برق استان و صدای مرکز سمنان، از ساعت 9 لغایت 9:15 صبح با رویکرد مدیریت مصرف برق و اطلاع رسانی پخش می شود.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد