سایز متن   /

به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه ای فارس،  آیت الله دژکام در دیدار با مدیرعامل برق منطقه ای فارس و معاونین محترم این سازمان از حضور و همکاری مجموعه در مراسم اربعین و نورپردازی مناسب بین الحرمین تشکر کرد.
وی در ادامه افزود: تا امروز کسی در شیراز ظرفیت معنوی بین الحرمین این شهر را درک نکرده بود و امسال در اربعین ولو با محدودیت هایی که به خاطر کرونا بود حرکت مردم در بین الحرمین شیراز بسیار زیبا بود و حس و حال عجیبی بود.
طرحی که بین الحرمین باید انجام می شد با چیزی که امروز است بسیار فاصله دارد و ان شاالله در آینده با همکاری همه عزیزان شکل می گیرد و شهر شیراز جلوه ای خواهد داشت.
آیت الله دژکام گفت: در خصوص بحث مصرف انرژی و آب قاعدتا همه ما وظیفه ای داریم. شورای فرهنگ عمومی در بحث اصلاح فرهنگ و الگوی مصرف باید ورود مناسبی داشته باشد. به گفته شما، امروز برقی که تولید می کنیم برای 120 میلیون نفر کفایت میکند و این در حالی است که جمعین کشور ما امروز با 80 میلیون نفر جمعیت، در پیک مصرف برق کم می آورد؛ این نشان می دهد که باید روی فرهنگ سازی و اصلاح الگوی مصرف و جلوگیری از اسراف کار جدی کنیم. گویی امروز مصرف 40 میلیون نفر را ضایع می شود و اسراف از این بزرگتر وجود ندارد.
در اقتصاد کلان و در بحث مصرف و توزیع این موضوع وجود دارد که تولید کننده علاقه مند است که مصرف شود چون در ازای مصرف ثروت نصیب تولید کننده می شود خصوصا در مورد برق که ذخیره سازی وجود ندارد و وقتی تولید می شود باید مصرف شود و از طرفی می خواهیم فرهنگ مصرف را اصلاح کنیم و این نیاز به کار کارشناسی دقیق دارد که با همکاری خود مجموعه شما باید انجام گیرد.
ما در فارس یک شبکه 4000 نفری مساجد داریم. اگر بتوانیم به شکلی اطلاع رسانی ها و فرهنگ سازی ها را به صورت غیر مستقیم به این فضا منتقل کنیم طبیعتا به مردم منتقل می شود و مردم متوجه قضیه می شوند. آموزش و پرورش و دانشگاه ها هم بعد دیگر این ماجرا هستند. در همه این قسمت ها، باید مخاطب شناسی تخصصی صورت بگیرد و مناسب با ذائقه مخاطب، فرهنگ مصرف ترویج شود تا به مرور، این مشکل جدی در کشور ما حل شود.
در گام دوم انقلاب لازم است که فاصله بین مجموعه های مختلف نظام کم شود؛ یعنی جلسات با دستور کار ویژه بگذاریم و شرکت برق بیاید و با شورای فرهنگ عمومی، بر سر موضوع اصلاح الگوی مصرف کارگروه تخصصی تشکیل دهد.
ظرفیت شیراز به گونه ای است که اگر کاری اینجا موفق شد از شیراز الگو برداری کرده و در جای دیگر هم موفق خواهد شد و بر روی شیراز حساب می کنند.
در هر بخشی مدیر محترم اگر با مجموعه هایی مثل روحانیت و مدیریت فرهنگی تعامل خوبی داشته باشد این تعامل در سطح ملی هم استقبال خواهد شد؛ ما از این جهت منتظر نگاه جدیدی هستیم.
آیت الله دژکام در پایان ضمن تشکر از حضور همکاران در جلسه، برای آنها آرزوی توفیق و سلامتی نمود.
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد