سایز متن   /

در نشست هم اندیشی مدیریت دفتر کاهش تلفات شرکت توزیع نیروی برق شهرستان مشهد با مدیران انجمن شرکت های شتاب دهنده، ضمن بررسی زمینه های همکاری متقابل، ضرورت تعامل و همکاری های مشترک مورد تأکید قرار گرفت.
به گزارش دفتر روابط عمومی، در این نشست مهندس قاسم پور با اشاره به نقش و جایگاه شرکت های شتاب دهنده و استارت آپی گفت: فرصت های خوبی در توزیع برق مشهد ایجاد شده و آماده دریافت نظرها و پیشنهادهای شرکت های شتاب دهنده هستیم
وی گفت: این نشست با هدف آشنایی هرچه بیشتر و استفاده از ظرفیت های شرکت های شتاب دهنده و ایده های جوانان و تبادل نظر بین یکدیگر می باشد و توزیع برق مشهد از همکاری و ایده های شما استقبال می کند.
وی با اشاره به اینکه فرصت طلایی در بحث انرژی کشور فراهم می باشد، گفت: در شهر مشهد با توجه به نصب کنتورهای هوشمند خوشبختانه زیر ساخت های لازم فراهم و شرایط خوبی ایجاد شده و شرکت های شتاب دهنده می توانند از این فرصت به خوبی استفاه کنند.
دکتر دلاوری از کارشناسان مدیریت دفتر کاهش تلفات نیز در رابطه با راهبرد استفاده از تجمیع کننده ها در طرح های مدیریت مصرف و افزایش مشارکت مصارف خانگی و تجاری گزارشی ارائه کرد و گفت: با توجه به تعرفه های انرژی و بدمصرفی مشترکین باید اذعان کرد که با تلاش بیشتر و با استفاده از ظرفیت شرکت های شتاب دهنده و استارت آپی و با برخورداری از خلاقیت و نوآوری این شرکت ها مدیریت مصرف محقق خواهد شد.
وی گفت: برای این منظور آیین نامه ای تدوین شده و تعهدات شرکت توزیع و تجمیع کنندگان تشریح شده به گونه ای که بحث پاداش تعهد، پاداش مشارکت، شفاف سازی ارتباطات و تعهد حفظ محرمانه بودن اطلاعات مصرف مشترکین مدنظر قرار گرفته است.
در ادامه این نشست دکتر روشنک رئیس انجمن شرکت های شتاب دهنده گزارشی از نحوه شکل گیری، نوع فعالیت و عملکرد شرکت های شتاب دهنده و استارت آپی را ارائه کرد وی گفت: شرکت های شتاب دهنده یک مرکز بسترساز است و ایده ها را از جوانان و در قالب استارت آپ جذب کرده و سپس آن را به کسب و کار تبدیل می کند.
دکتر امیدوار نائب رئیس انجمن شرکت های شتاب دهنده نیز گفت: توزیع برق مشهد، ارزش تحول در حوزه انرژی را به خوبی درک کرده و کلیه مجموعه های شتاب دهنده در مشهد نیز آماده همکاری و مشارکت با توزیع برق مشهد را دارند و تنها دغدغه ما حفظ محرمانه بودن اطلاعات طرح ها و ایده هاست که امیدواریم به آن توجه شود.
دکتر نجاتیان مدیر هلدینگ رازی گر در ادامه این نشست گفت: امروز جذابیت زیادی در حوزه انرژی برق وجود دارد و خوشحالیم که رفتار و برخورد توزیع برق مشهد با شرکت های شتاب دهنده نسبت به سایر شرکت های توزیع بسیار متفاوت می باشد و همواره در کنار شرکت های شتاب دهنده می باشد.
وی با اشاره به اینکه ظرفیت کار در مشهد در هیچ جای کشور وجود ندارد گفت: مزایای همکاری با توزیع برق مشهد یک مزیت بزرگ برای شرکت های شتاب دهنده و استارت .آپی محسوب می شود و ساختار پویا و وجود افراد تحصیل کرده و نخبه در توزیع برق مشهد نشان دهنده تعامل این شرکت می باشد.

 

برگزاری مراسم اختتامیه رویداد ” از ایده تا اجراء در مدیریت مصرف برق” و اهدای جوایز به برگزیدگان

مراسم اختتامیه ” رویداد از ایده تا اجراء در مدیریت مصرف برق ” در شرکت توزیع نیروی برق شهرستان مشهد برگزار و به برترین های این رویداد، هدایایی از سوی توزیع برق مشهد و توزیع برق استان اهداء گردید.
به گزارش دفتر روابط عمومی، در این مراسم که با حضور مدیرعامل، معاونان توزیع برق مشهد، مدیران ارشد شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان رضوی، شرکت برق منطقه ای خراسان، مدیران مرکز شتاب ایده، اعضاء شرکت های استارت آپ، مهندس بابایی معاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی و هیأت همراه برگزار شد، برگزیدگان رویداد از ایده تا اجراء معرفی و تقدیر شدند.
در ابتدای این مراسم، مهندس قاسم پور مجری طرح کاهش تلفات برق مشهد و مجری طرح رویداد از ایده تا اجراء ضمن ارائه گزارشی از نحوه اجرای طرح مذکور گفت: توزیع برق مشهد به عنوان پیشتاز در عرصه طرح های نوین وارد این حوزه شده است و سال گذشته با اجرای پویش سه روز گرم با کودکان کار به نتایج خوبی دست یافت که صرفه جویی 65 میلیونی تومانی در مصرف انرژی یکی از نتایج آن بوده است.
وی افزود: در سال جدید و با توجه به شیوع ویروس کرونا و ضرورت رعایت دستورالعمل های بهداشتی، طرح از ایده تا اجراء به صورت کاملاً مجازی برگزار شد که مورد استقبال قرار گرفت و امیدواریم با حمایت از ایده های برتر، زمینه اشتغال در حوزه کسب و کارهای نوین، بیشتر فراهم گردد.
در ادامه این مراسم دکتر نجاتیان مدیر هلدینگ رازیگر شرق و عضو مرکز شتاب ایده به ارائه گزارشی از نحوه اجرای طرح از ایده تا اجراء در مدیریت مصرف برق پرداخت و گفت: در این رویداد 218 نفر ثبت نام کردند که 123 ایده اولیه ثبت شد و 21 مورد منتورها ( پشتیبان) بودند.
تعداد تیم های استارت آپی نیز 63 تیم و تعداد تیم های نهایی در جلسه نیز 45 تیم بود که 58 تیم در بخش رقابتی شرکت کردند و توسط 20 داور مورد ارزیابی و داوری قرار گرفتند و در نهایت 3 تیم موفق به دریافت جوایز نقدی شدند.
وی ضمن معرفی اپلیکیشن های بانی و بازار تهاتر انرژی گفت: امسال پویش های جدیدی ویژه کودکان 3 تا 9 سال و 9 تا 15 سال با هدف تغییر رفتار کودکان و به عنوان سفیران انرژی در خانه ها برگزار خواهد شد.
در این مراسم مهندس سعیدی مدیرعامل توزیع برق مشهد، نیز طی سخنانی با اشاره به نتایج و آثار اجرای پویش سه روز گرم با کودکان کار در سال گذشته و همچنین نقش و جایگاه جوانان در بحث مدیریت مصرف انرژی گفت: ظرفیت های زیادی در عرصه تکنولوژی و بین قشر جوان ما وجود دارد که می توانیم از این ظرفیت ها در حوزه مدیریت مصرف برق در بخش های کشاورزی، صنایع، خانگی و صنعت به خوبی استفاده کنیم.
وی گفت: سال گذشته با اجرای پویش سه روز گرم با کودکان کار و با استفاده از جوانان و استارت آپ ها، در بخش مدیریت مصرف خیلی راحت کار کردیم حتی در حوزه هتل های مشهد با توجه به راهکارها و ایده های این عزیزان دیدیم که همکاری و دستاوردهای خوبی به دست آمد.
مهندس سعیدی تصریح کرد: امروزه از جوانان، ایده ها و افکار خوب آنها باید بیشتر استفاده کرد و نتایج فعالیت در این حوزه ها را در سال های آینده بیشتر خواهیم دید.
شایان ذکر است در این مراسم به 3 تیم برتر (هر تیم 3 نفر) علاوه بر لوح تقدیر، جوایز نقدی نیز اهداء شد.
گفتنی است: رویداد، ایده تا اجراء در مدیریت مصرف برق از سوی شرکت توزیع نیروی برق مشهد و شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان رضوی با همکاری مرکز شتاب ایده اجراء گردیده است.

 

گامی دیگر در جهت حذف مراجعات حضوری در دفاتر پیشخوان دولت

اهمیت فاصله گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل های بهداشتی در برابر ویروس کرونا و از سوی دیگر تمهیدات شرکت توزیع نیروی برق شهرستان مشهد منجر به حذف مراجعات حضوری در دفاتر پیشخوان دولت و خدمات الکترونیک شده است.
به گزارش دفتر روابط عمومی، مهندس آزموده فر مجری پنجره واحد گفت: با توجه به ضرورت عدم حضور مردم در مناطق شلوغ و در راستای حذف مراجعات حضوری و اهمیت استفاده از بسترهای الکترونیکی، دیگر نیازی نیست که متقاضیان به صورت حضوری به میزهای خدمت امورهای اجرایی توزیع برق مشهد مراجعه کنند.
وی گفت: متقاضیان می توانند خدمات خود را از طریق بسترهای غیرحضوری و دفاتر پیشخوان دریافت کنند.
وی با اشاره به اینکه برای پاسخگویی مناسب و ایده آل به مشترکین و متقاضیان، کلاس آموزشی برای پرسنل مرتبط با برق در دفاتر پیشخوان دولت برگزار شده است، گفت: 40 نفر از کارکنان و کاربران دفاتر پیشخوان طی 2 نوبت با شرکت در این کلاس ها با سرفصل های آموزشی خدمات فروش و پس از فروش انرژی آشنا شده اند.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد