سایز متن   /

به منظور خدمات رسانی و تامین آب شرب اضطراری شهروندان تهرانی در زمان بحران ناشی از زلزله، 5 مخزن فولادی به حجم 500 متر مکعب توسط شرکت آب و فاضلاب منطقه 5 شهر تهران ساخته و وارد مدار بهره برداری خواهد شد. این مخازن امکان تامین آب به ازای هر نفر 3لیتر در روز را برای سه روز اول پس از بحران فراهم می نماید.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب منطقه 5 شهر تهران اعلام کرد: در ادامه تصمیمات ستاد بحران برای ساخت 374 مخزن در سطح شهر تهران، مخازنی به طول 14 متر و قطر 3 متر وبا حجم 100 متر مکعب در 5 نقطه تعیین شده در محدوده آبفای منطقه 5 در دستور کار قرار دارد .

علیرحیمی افزود: این طرح در سه مرحله ی برگزاری مناقصه و تعیین پیمانکار ذیصلاح ، ساخت مخازن در کارگاه های معتبر با رعایت استانداردها و نصب و تجهیز در محل های مشخص شده، خواهد بود به طوری که مخازن، در محل کارگاه ساخته و به محل های مشخص شده حمل می شود و برای تجهیز آن ها باید اتاقچه های شیر ، اتاقچه های ادوات و پمپ های دستی و برقی و اتاقچه های دسترسی به مخازن نیز ساخته شود.

وی تصریح کرد: از ابتدای سال 99 تعداد 3 مخزن در بوستان رازی منطقه 11 ، بوستانهای شهدای گمنام و نیلوفردر منطقه 21 نصب گردید و در حال حاضر اقدام به جانمائی ، دریافت مجوز و حفر مخزن دربوستان هادی منطقه 17 و بوستان مینا در منطقه 18 شهرداری در حال انجام می باشد .

شایان ذکر است با اتمام این طرح آب شرب اضطراری مورد نیاز جمعیتی بالغ بر54404 نفراز شهروندان تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب منطقه 5 شهر تهران تامین می شود.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد