سایز متن   /

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی آبفا شیراز ، روستاهای کودیان، آب پرده، حسین آباد، تنگ کبوتری و جدول نو با بیش از 500 مشترک  از تیر ماه سال جاری به شرکت آب و فاضلاب شیراز الحاق شدند.

با توجه به هدر رفت زیاد آب  به علت نامناسب بودن جنس لوله و فرسودگی شبکه آبرسانی، آبفا شیراز در جهت احیاء شبکه و جلوگیری از هدر رفت آب که در اولویت عملکرد این شرکت قرار دارد  اقدام به  اجرای 21 کیلومتر شبکه توزیع، بازسازی و توسعه آب  نموده است.

این پروژه از محل صندوق توسعه ملی با اعتباری بالغ بر 3.5 میلیارد تومان می باشد.

اجرای شبکه اصلی و فرعی این مناطق با اقطار 75 تا 200 میلی متر از جنس لوله  پلی اتیلن در حال اجرا است.

گفتی است اجرای شبکه آب در این روستاها از سال 93 از منابع ملی و استانی آغاز شده و شامل حفاری و تجهیز  2 حلقه چاه آهکی ، ساخت 4 مخزن ذخیره آب با حجم 600 متر مکعب و 10 کیلومتر خط انتقال آب در فاز اول و دوم بود و فاز سوم این پروژه توسط شرکت آبفا شیراز در حال اجرا است.

 

تشکیل دو امور مرکزی و بخش ارژن در ساختار تشکیلاتی آبفا 

با توجه به الحاق روستاها، دو امور جدید با عنوان بخش مرکزی و بخش ارژن در ساختار تشکیلاتی شرکت آب و فاضلاب شیراز تشکیل شد.

با توجه به الحاق روستاهای شیراز یه شرکت آب و فاضلاب شیراز دو امور جدید با عنوان بخش مرکزی و بخش ارژن و دهستان‌های اطراف آن‌ها در ساختار تشکیلاتی شرکت آب و فاضلاب شیراز تشکیل شد.

بخش مرکزی شامل شهر داریون و 4 دهستان داریون، کفترک، بید زرد، قره‌باغ است و بخش ارژن شامل شهر خانه زنیان و 4 دهستان ارژن، سیاخ دارنگون، کوهمره سرخی و قره چمن می‌باشد.

آب و فاضلاب روستایی شهرستان شیراز در این دو امور 114 روستا با بیش از 48 هزار مشترک و افزون بر 170 هزار نفر را تحت پوشش قرار داده است که از این میزان در بخش مرکزی 38 روستا، یک شهر و 16 روستای انتقال شده سال 98 به آبفا شهری را شامل می‌شود و در بخش ارژن 58 روستا و یک بخش شهر است.

 

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد