سایز متن   /

 سرپرست امور آب و فاضلاب حاجی آباد گفت: پنج طرح آب و فاضلاب این شهرستان با اعتبار ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در دست اجرا است.

علیرضا غلامحسینی افزود: اصلاح و بازسازی شبکه‌های فرسوده فاز پنج مجتمع آبرسانی آهنگران زیرکوه با اعتبار یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در حال انجام است.

وی گفت: آبرسانی پایدار به روستای مغیلان از محل مجتمع آبرسانی شیرگ با اعتبار ۲ میلیارد تومان در دست اجرا است که این طرح در صورت تخصیص کامل اعتبار تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد و ۶۰ خانوار روستا از آب سالم و بهداشتی برخوردار خواهند شد

سرپرست امور آب و فاضلاب حاجی آباد عنوان کرد: اصلاح و بازسازی شبکه‌های فرسوده مجتمع شهید باهنر (فندخت) با اعتبار ۲ میلیارد تومان و اصلاح و بازسازی شبکه‌های فرسوده مجتمع شهید رجایی با اعتبار ۵۰۰ میلیون تومان در حال انجام است.

غلامحسینی افزود: همچنین، آبرسانی به پاسگاه‌های مرزی شهرستان زیرکوه با اعتبار ۵۰۰ میلیون تومان در دست اجرا است.

وی اظهار داشت: آبرسانی پایدار به روستاهای گزخت، میرآباد، اسفاد و کبودان در صورت تامین اعتبار در دستور کار قرار دارد.

سرپرست امور آب و فاضلاب حاجی آباد گفت: هدررفت آب در خطوط انتفال آب و شبکه‌های آب و فاضلاب شهرستان زیرکوه ۴۱ درصد است که این رقم از میانگین کشوری و استانی هم بالاتر است.

وی افزود: ۳۳ درصد شبکه‌های آبرسانی این شهرستان معادل ۲۴۰ کیلومتر فرسوده است که نیازمند تخصیص اعتبارات ملی و استانی برای اصلاح و بازسازی و جلوگیری از هدررفت آب است.

 غلامحسینی گفت: جلوگیری از هدررفت آب با توجه به کاهش منابع آبی در سنوات گذشته از مهمترین اهداف و برنامه‌های در دست اقدام است که با جدیت دنبال می‌شود.

وی بیان کرد: سال مالی گذشته در راستای کاهش هدررفت آب، ۱۶ هزار و ۸۷۰ متر از شبکه‌ها و خطوط انتقال آب روستایی این شهرستان مرزی با اعتبار بیش از یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بازسازی شد.

خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و زیرکوه در فاصله ۱۶۰ کیلومتری بیرجند است.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد