سایز متن   /

معرفی لوازم برقی کم سهم و پرسهم در پیک بار شبکه، از طریق برنامه رادیویی پرتو از صدای مرکز سمنان ارائه شد.

کارشناس شرکت توزیع برق استان سمنان در بیست و پنجمین قسمت این برنامه با اشـاره به این که وسـایل برقـی در پیک بار تاثیرگذار هستند گفت: رعایت برخی نکات ساده مدیریت بهینه مصرف برق می تواند کمک بسزایی به صنعت برق و کاهش هزینه های خانواده داشته باشد.

محمدعلی نصیری با بیان این که لوازم برقی به دو گروه کم سهم و پـرسهـم از پیـک بار کشـورطبـقه بنـدی می شوند اضافه کرد: وسایل برقی پرسهم از پیک بار اعم از؛ یخچال و فریزر 28 درصد، کولرگازی و آبی 26 درصد و لوازم صوتی و تصویری 10 درصد از سهم پیک بار کشور را به خود اختصاص می دهند.

وی تصریح کرد: ماشین لباسشویی 1.5 درصد و دیگر لوازم برقی کم سهم مانند اتـو، ماکـروفر، جـاروبـرقـی و سایر لوازم برقی، هرکدام پنج درصد از سهم برق خانگی را دارا هستند که با رعایت اصول مدیریت مصـرف برق و توجه به سهم مصرفی آنها در سبد خانوار، نقش مهمی در کاهش هزینه ها ایفا می کنند.

گفتنی است: در بخش گزارشی این برنامه، در خصوص عدم روشن نمودن لوازم برقـی پرمصـرف در ساعـات اوج بار، جدانمودن دوشاخه وسایل برقی از پریز برق هنگام خاموش بودن آنها و استفاده از نور طبیعی روز، مصـاحبه مردمی انجام و اطلاع رسانی شد.

لازم به ذکر است: “آرمین یحیایی” با ارسال متنی تحت مضمون “برای نصب لامپ ها، از سرپیچ های سالم، مرغوب و دارای نشان استاندارد استفاده کنیم” به عنوان منتخب مسابقه بهترین جمله پیرامون مدیریت بهینه مصرف برق معرفی شد.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد