سایز متن   /

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق بندرعباس گفت: از ابتدای دولت یازدهم تاکنون چهار نیروگاه حرارتی با ظرفیت یک هزار و 220 مگاوات در هرمزگان به بهره‌برداری رسیده که این اقدام موجب افزایش ۵۰ درصدی تولید برق در استان شده است.

رضا مهرانی با اعلام این خبر افزود:‌ با توجه به برنامه‌ریزی‌ صورت گرفته، تا پایان سال جاری واحدهای گازی نیروگاه هنگام نیز با ظرفیت ۶۱۴ مگاوات افتتاح می‌شوند.

وی ادامه داد: این نیروگاه سیکل ترکیبی دارای دو واحد گازی ۳۰۷ مگاواتی از نوع کلاس اف و یک واحد بخاری ۲۹۲ مگاواتی بوده که با سرمایه‌گذاری ۵۴۰ میلیون یورو در غرب شهر بندرعباس در حال احداث است که واحد یک گازی ۹۷ درصد و واحد دو گازی ۸۳ درصد پیشرفت عملیاتی دارد.

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق بندرعباس درباره سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در دولت تدبیر و امید برای ساخت نیروگاه‌های حرارتی در استان هرمزگان، گفت: تا کنون نیروگاه گازی پاسارگاد قشم و واحدهای گازی نیروگاه‌های هرمز و انرژی گستر قشم در مجموع  به ظرفیت ۵۷۲ مگاوات به بهره‌برداری رسیده است.

مهرانی ادامه داد: همچنین واحد گازی نیروگاه سیکل ترکیبی پاسارگاد قشم نیز با ظرفیت ۳۱۰ مگاوات تا پیش از پیک تابستان سال آینده به شبکه سراسری برق متصل خواهد شد.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد