سایز متن   /

مدیر امور آبفای بجستان گفت: در نتیجه افزایش کیفیت آب شهر بجستان، برداشت از جایگاه های آب شیرین در این شهر به یک چهارم کاهش یافته است.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان خراسان رضوی، محمدرضا اکبرنیا با استناد به روند نزولی شارژ کارت برداشت آب در بجستان اظهار داشت: شش هزار مشترک در بجستان به دلیل کاهش کیفیت آب از جایگاه های برداشت آب شیرین برای شرب استفاده می کنند که با اقدامات انجام شده از جمله خرید آب دو قنات “درزآب” و “بستان” و احیای دو حلقه چاه، کیفیت آب شبکه شهر افزایش و برداشت آب از 18جایگاه موجود در سطح شهر کاهش یافت.
اکبرنیا افزود: کیفیت پایین و رسوب آب باعث خسارت به تاسیسات امور و شیرآلات مشترکان می شود که با کیفی سازی آب این روند نیز متوقف شد.
وی از فرسودگی شبکه توزیع آب به عنوان چالش اصلی شهر یونسی با هزارو700مشترک نام برد و خاطر نشان کرد: در این شهر هم یک حلقه چاه که در سال 97حفر شده بود پس از برق رسانی و تجهیز با توان 15لیتر برثانیه وارد مداربهره برداری شد.
مدیر امور آب و فاضلاب بجستان ارائه خدمات به 59روستای شهرستان را یاد آور شد و گفت: از این تعداد 31روستا بالای 20خانوار تحت پوشش قرار دارند و مابقی که کم جمعیت بوده و در حد آبادی محسوب می شوند با تانکر آبرسانی می شوند.
به گفته وی در چهار روستای شهرستان دستگاه های آب شیرکن و در سه روستا هم جایگاه برداشت آب نصب شده است.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد