سایز متن   /

انتشار نقشه مصرف برق کشور نشان داد که هم اکنون شش استان و یک کلانشهر در محدوده قرمز و 13 استان و 5 کلانشهر در محدوده زرد قرار دارند.
به گزارش پایگاه خبری توانیر؛ بررسی نقشه  مصرف برق امروز 30تیر  حاکی از آن است که  در حال  حاضر استان های مازندران، آذربایجان شرقی، کرمانشاه، هرمزگان، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد و کلانشهر مشهد در محدوده قرمز مصرف برق  قرار دارند.

هموطنان ساکن در مناطق یاد شده می توانند با کاهش تنها  10 درصدی مصرف برق خود، به وضعیت سبز مصرف بازگشته و و  امکان بهره مندی همه مردم به ویژه هموطنان ساکن در مناطق جنوبی از برق را که در حال حاضر با گرمای شدیدی روبه رو هستند و نیاز به مداومی به استفاده از وسایل خنک کننده دارند، فراهم کنند.
همچنین این گزارش حاکی از آن است که استان های خراسان رضوی، سمنان، تهران، گیلان، قزوین، زنجان، قم، آذربایجان غربی،  یزد، لرستان، ایلام، منطقه جنوبی کرمان و سیستان و بلوچستان و کلانشهرهای تهران، شیراز، اهواز، اصفهان و تبریز  نیز در محدوده زرد مصرفی قرار دارند.
برپایه این گزارش  هموطنان ساکن در این مناطق  نیز می توانند تنها با کاهش 5 درصدی مصرف برق خود، در بازگشت به وضعیت سبز تاثیری فوری داشته باشند.
این گزارش حاکی از آن است که همه هموطنان با تنظیم درجه کولرهای گازی روی عدد 24 و استفاده از دور کند در کولرهای آبی است می توانند در کاهش مصرف برق و کمک به کاهش هزینه قبض  خود تاثیربسزایی داشته باشند.
همچنین  عدم استفاده از وسایل پرمصرف مانند ماشینهای لباسشویی و ظرفشویی ،اتو و جاروبرقی در ساعات پیک شبکه از دیگر راهکارهای کاهش مصرف برق به شمار می رود.

 

 

حرکت مصرف برق روی لبه مرز

رکورد مصرف برق برای دومین روز متوالی با افزایش دمای هوا، شکسته شد.
رکورد پیک مصرف برق روز  گذشته باوجود اجرای همه برنامه های مدیریت بار، دوباره شکست و به 58252 مگاوات رسید.

براساس این گزارش، در حالی که بیشترین میزان لحظه ای مصرف برق ثبت شده در سال گذشته  57681 مگاوات بود، روز گذشته  (29 تیرماه جاری)  به 58252 مگاوات رسید که تاکنون نسبت به پیک سال گذشته  نزدیک به یک درصد (571 مگاوات ) افزایش نشان می دهد.
خاطرنشان می سازد سال 98 نیز پیک مصرف برق درتاریخ 31 تیرماه به ثبت رسید و با توجه به پیش بینی ها درخصوص گرمتر شدن هوا درهفته جاری، احتمال آنکه بیشترین میزان مصرف برق در همین روزها دوباره به ثبت برسد، بسیار است . با این حال در صورتی که مشترکان با بکاربستن راهکارهای ساده و بی هزینه مدیریت مصرفی، با صنعت برق همکاری کنند، می توان شرایط پیش رو را مدیریت  و از آن با موفقیت عبور کرد.
این گزارش حاکی از آن است که همه هموطنان با تنظیم درجه کولرهای گازی روی عدد 24 و استفاده از دور کند در کولرهای آبی است می توانند در کاهش مصرف برق، پایدار ماندن و جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی در شبکه و کمک به کاهش هزینه قبض  خود تاثیربسزایی داشته باشند.
همچنین  عدم استفاده از وسایل پرمصرف مانند ماشینهای لباسشویی و ظرفشویی ،اتو و جاروبرقی در ساعات پیک شبکه از دیگر راهکارهای کاهش مصرف برق به شمار می رود.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد